שתף קטע נבחר

ש"ס בעד דרעי? בבטאון המפלגה לא שמעו על זה

בבטאון "יום ליום" שהתפרסם הבוקר אין אפילו התייחסות אחת לדיווחים לפיהם אריה דרעי שוקל להתמודד על ראשות העיר ירושלים. זאת למרות שיו"ר ש"ס אלי ישי, הודיע כי המפלגה תתמוך בו. לאן נעלם האריה?

להצניע את דרעי. בש"ס מיהרו השבוע להגיב לדיווחים לפיהם יו"ר התנועה לשעבר אריה דרעי, שוקל להצטרף למרוץ על ראשות עיריית ירושלים והבהירו כי יתמכו במועמדותו. למרות זאת, בבטאון המפלגה "יום ליום" שהתפרסם הבוקר (יום ה') ככל הנראה לא שמעו על כך.

 

בעיתון שמדווח בגיליונו הנוכחי על שורה של אירועים פוליטיים לא מוזכרים הדיווחים על מועמדותו של דרעי וגם לא הצהרתו של יו"ר ש"ס אלי ישי שהודיע אתמול כי יתמוך בו. "יום ליום" אינו מדווח לקוראיו רק על עניינים הלכתיים ומקדיש מדי שבוע את מרבית דפיו לסוגיות פוליטיות.


השער של בטאון ש"ס  

 

כך למשל, בעמודו הראשון של "יום ליום" ניתן לקרוא על חקירותיו של ראש הממשלה אהוד אולמרט ועל הערכת העיתון, על פי גורמים בפרקליטות, כי בסופו של דבר הוא לא יועמד לדין.

 

גורם בעיתון הסביר ל-ynet כי לא התקבלה הוראה מגבוה לא לעסוק במועמדותו של דרעי. הוא הסביר כי כמו בכל רשות מקומית, העיתון לא מדווח על מועמדים פוטנציאליים, עד שהרב עובדיה יוסף ומועצת חכמי התורה של ש"ס, מקבלים החלטה במי לתמוך.

 

דרעי לא - שרה פיילין כן

הכותרת הראשית עוסקת בקריאה של מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף, להימנע מפיטורם של אברכים. בעמוד הראשון ניתן למצוא גם איזכור לכתבה בעניין המועמדת הרפובליקנית לתפקיד סגן נשיא ארצות הברית, שרה פיילין.

 

על בכירי ש"ס מופעלים לחצים מצד המועמד החרדי אשכנזי לראשות העיר מאיר פרוש, במטרה שהרב עובדיה יוסף יביע בו תמיכה.

בינתיים, נראה כי בש"ס החליטו להשהות את ההחלטה בעניינו של פרוש, עד שדרעי יודיע באופן רשמי על כוונותיו.

 

דרעי מקיים בימים אלה סדרה של התייעצויות עם משפטנים כדי לבחון האם הקלון שהוטל עליו בשל הרשעתו בעבירות של שוחד, מירמה והפרת אמונים ימנע ממנו מלהתמודד בבחירות. אם דרעי יחליט להתמודד ייתכן והוא יאלץ לפנות לנשיא המדינה שמעון פרס, על-מנת שזה יקצר את תקופת הקלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית מגל
אריה דרעי. אין זכר
צילום: עמית מגל
מומלצים