שתף קטע נבחר

דיכטר: הדלפות לתקשורת מזיקות כמו מחבלים

השר לביטחון פנים נאם בכנס "עיתונות ואחריות" והשווה בין מחבלים וחברי ארגוני פשיעה לבין גורמים המדליפים מידע רגיש לתקשורת. "החשש מהדלפות מונע דיון מקיף בקבינט"

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, השווה את התנהגותם של מדליפי מידע במערכת הביטחון לחברי כנופיות פשע ומחבלים. דיכטר נאם הערב (יום ה') בכנס בנושא "עיתונות ואחריות" וציין כי ישנן הדלפות רבות שפוגעות במדינת ישראל מבחינה אסטרטגית.

 

במהלך הכנס שנערך במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) לזכרו של הכתב והפרשן הצבאי של "הארץ" זאב שיף, התייחס דיכטר לסוגיית זכות הציבור לדעת לעומת זכות הציבור לביטחון. דיכטר ציין כי מעשיהם של המדליפים גורמים נזק המשתווה לזה "אחרוני כנופיית הפושעים ואחרוני כנופיית המחבלים".

 

עוד קבע השר לביטחון פנים כי "אויבים ויריבים קוראים אותנו ועלינו באופן יומיומי. כמה השקעה יש שם רק כדי להכיר אותנו אפילו באמצעות התקשורת הגלויה".

 

השר הוסיף בנאומו כי מקבלי ההחלטות בממשלה, כמו הקבינט המדיני-ביטחוני ואף הקבינט המצומצם, לא מקיימים דיון פתוח שבו "כל הדברים על השולחן" מחשש להדלפות.

 "אני רואה את הזהירות והרזון בפרטים שמונחים על השולחן. הציבור מצפה שדרג מקבלי ההחלטות ידון באמת על בסיס כל הנתונים ויגבשו עמדה. אולם זו מציאות, שלצערי, לא קיימת כיום בישראל".

 

עם זאת, השר ציין בחיוב את התקשורת הישראלית וקבע כי היא מגלה אחריות לאומית. "לאנשי תקשורת בישראל יש מידע ופרטי מידע, שאם רק היו מתפרסמים היה נגרם נזק אסטרטגי במספר תחומים בישראל. הם קיבלו את המידע לא בסמכות או ברשות, אלא בהדלפה. האחריות שמגלים אנשי התקשורת היא נכס לאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סכנה אסטרטגית. דיכטר
צילום: יותם פרום
מומלצים