שתף קטע נבחר

יוזמה: משקיעים יקנו קרקעות שיפנו מתנחלים

ביהודה ושומרון יוצאים למאבק בתכנית פינוי-פיצוי בשטחים. במסגרת היוזמה למתנחלים יוצע להתפנות מרצון מיהודה ושומרון ולמכור את בתיהם למשקיעים יהודים וישראלים, תמורת סכום כספי שיעלה על זה שתציע המדינה. אחד ממובילי היוזמה: החוליות החלשות יקבלו הצעות קוסמות

יוזמה חדשה למאבק בתכנית פינוי-פיצוי בשטחים: רכישת הקרקע המפונה במחיר גבוה יותר מהמדינה. במסגרת המאבק בתכנית פינוי-פיצוי בשטחים, שאמורה היתה לעלות הבוקר (יום א') לדיון בישיבת הממשלה, מגבשים גורמים ביהודה ושומרון יוזמה נגדית, במסגרתה ירכשו משקיעים יהודים וישראלים קרקעות מכל מי שיביע נכונות להתפנות, בסכום גבוה יותר מזה שתציע להם המדינה וללא הליכים ביורוקרטיים מתישים.

 

"אנחנו יודעים היטב מיהן החוליות החלשות בהתיישבות ואנחנו נדאג שהן יקבלו הצעה גבוהה יותר. המטרה היא שאותם מתפנים מרצון יקבלו עוד בטרם יגיעו למנהלת סל"ע הצעה שעולה על ההצעה שיקבלו מהמדינה - וכל זאת, במסלול מהיר של רכישה והעברת הכסף", אמר ל-ynet עו"ד יוסי פוקס, פעיל ליכוד ומראשי המאבק המשפטי נגד חוק פינוי-פיצוי.

 

לדברי פוקס, מטרת היוזמה המכונה "בית ביש"ע", היא לסכל את התכנית הממשלתית עוד בטרם תקרום עור וגידים. "אנחנו לא רוצים לרתום את הקרונות לפני הקטר ומקווים שההצעה תיפול מעצמה, אבל ניסיון החיים מלמד אותנו שעלינו להיערך לתרחיש שבו יהיה רוב להצעת החוק".

 

פוקס הוסיף כי מזה כחצי שנה נעשית פעילות לגיבוש מאגר משקיעים פוטנציאליים, המוכנים לרכוש קרקעות ונכסים ביהודה ושומרון מידי כל מי שירצה להתפנות מרצון.

 "כרגע יש לנו כמה עשרות משקיעים מישראל ומחו"ל. הם הגרעין הקשה של התורמים ויש להם את היכולת לרכוש נכסים. אותם אנשים מעורבים גם בגאולת קרקעות במזרח ירושלים במיליוני שקלים ועבורם, המשימה ביהודה ושומרון הרבה יותר פשוטה וזולה.

 

"אדם שיפנה למדינה ויבקש פיצוי, יקבל את הפיצוי תמורת מסירת הנכס שלו למדינה ולכן עלינו להקדים את המדינה. המוכרים יוכלו לקבל את הכסף מיידית, מבלי לרדוף אחר הגורמים הרלוונטים כדי לקבל את המגיע להם", ציין פוקס.

 

י', מנהל סוכנות ביטוח ממרכז הארץ, הוא אחד המשקיעים המוכנים לרכוש קרקעות ביהודה ושומרון. "אני חלק מקבוצת משקיעים שהצטרפו ליוזמה בגלל ציונות. לא שירתתי ביחידה מובחרת בצה"ל בכדי שיפרקו את המדינה שלנו. אני בטוח שהנכס יניב פירות משום שיש מספיק חבר'ה עם כיפות סרוגות שיחפשו לגור ביהודה ושומרון. על עזה הסכמתי לוותר כי זה לא שלנו, אבל יהודה ושומרון? זה שלנו. לאן הגענו? מחר גם ניתן את תל-אביב", אמר י' ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פוקס. להגיע לחוליות החלשות
מומלצים