שתף קטע נבחר

נתניה: הבנים והבנות ביחד - אז אין לימודים

בכיתה ג' בבי"ס הממלכתי-דתי "תחכמוני" עדיין לא נפתחה השנה, בשל התנגדות ההורים לשינוי מתכונת ההפרדה בין תלמידים לתלמידות. "זה לא ייאמן", אומרת יו"ר הוועד העירוני. משרד החינוך: מדובר רק ב-5 שעות שבועיות

לפני שבוע נפתחה שנת הלימודים כסדרה במרבית מוסדות החינוך בארץ, אבל 27 תלמידי כיתה ג' בבית הספר "תחכמוני" בנתניה עדיין לא החלו ללמוד. הסיבה: הוריהם מסרבים לשינוי שנכפה עליהם - לימודים בכיתה מעורבת של בנים ובנות.

 

בית הספר הממלכתי-דתי מציע לבחור בין שתי אפשרויות: לימודים בכיתות שבהן רק בנים או רק בנות,

או בכיתות מעורבות. הורי תלמידי כיתה ג' 2 בחרו באפשרות הראשונה, עוד כשרשמו את ילדיהם לכיתה א'. השנה, הכל השתנה לפתע.

 

"מכיוון שילדים עזבו את בית הספר הודיעה ההנהלה כי אין מספיק תקנים, ולכן התלמידים יצטרכו ללמוד בכיתות מעורבות", אמרה היום (א') ל-ynet יו"ר ועד ההורים העירוני, סמדר סגל. "אני בכלל חילונית, אבל אני לא מקבלת את זה שהנהלת בית הספר תחייב את ההורים ללמוד בזרם דתי שאינו הולם לאמונתם".

 

סגל הדגישה כי למרות הבעיה, נדרשה לפחות התרעה. "אולי אם היו מודיעים מראש להורים, הם היו בוחרים לרשום את ילדיהם לבית ספר אחר, שבו יש הפרדה בין בנים לבנות. אבל ככה פתאום לנסות לכפות עליהם - זה לא מקובל".

 

"המפקח הדתי רוצה שאמונת ההורים תיסתר"

יו"ר ועד ההורים מוסיפה כי נפגשה עם הנהלת בית הספר ועם מפקח של משרד החינוך. "לאחר מאמצים הם אמרו שהשיגו תקן ל-26 שעות שבו יכולים התלמידים ללמוד בכיתות נפרדות", סיפרה, "אבל הבעיה ששבוע לימודים כולל 31 שעות - ומה עם היתר?

 

"ישב מולי מפקח משרד החינוך, אדם דתי, והציע שילמדו בכיתה מעורבת בשעות הנותרות, דבר הנוגד את האמונה הדתית של הורי תלמידי הכיתה. ממש לא ייאמן", אמרה סגל, שהבטיחה מצדה לנסות להשיג מימון לאותן חמש שעות.

"אמרתי להם שאני מוכנה ללכת לרבנים ולאנשים ולבקש תרומה, העיקר לא לפגוע בתלמידים כדי שילמדו בינתיים - אך הם לא היו מוכנים לשמוע", סיכמה.

 

מהעירייה נמסר כי הנושא נמצא באחריות משרד החינוך. דובר מחוז המרכז במשרד החינוך אמר: "עקב מספר תלמידים מועט שנרשמו השנה לבית הספר, נוצר מצב שלא ניתן לשמור על המתכונת הקודמת. מפקח בית הספר פגש את ההורים והציע שרק בחמש שעות שבועיות ילמדו התלמידים בחלל המשותף של הכיתות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה (למצולמים אין קשר לכתבה)
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים