שתף קטע נבחר

עורך דינה של זקן רומז: האחריות - על אולמרט

המעורבים בפרשות אולמרט השונות מתעטפים בשתיקה, לאחר המלצות המשטרה להעמידו לדין. פרקליטה של שולה זקן: "כל פעילות פיננסית נעשתה אך ורק על ידי מקבל הכספים". מקורבי עו"ד מסר: מחכים להכרעת הפרקליטות

המעורבים בפרשות אולמרט שותקים - וממשיכים להאבק. זמן קצר לאחר שהתפרסמה המלצת המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה אהוד אולמרט בשורת עבירות חמורות, בהן לקיחת שוחד, מתברר הערב (יום א') כי מבחינת מי ששמם נקשר בפרשות השונות - התסבוכת רחוקה מלהיפתר.

 

המשטרה טענה כי בפרשת טלנסקי נמצאה תשתית ראייתית להעמיד לדין את ראש הממשלה על לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי עובד ציבור ועבירות נוספות לפי חוק איסור הלבנת הון. בפרשת ראשונטורס המליצה המשטרה להעמידו לדין בגין קבלת דבר בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות.

 

שולה זקן, שלגביה הומלץ כי תועמד לדין בגין סיוע לביצוע עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון בפרשת טלנסקי ועוד שורת עבירות בפרשת "ראשונטורס" - סירבה להגיב. עורך דינה, מיכה פטמן, אמר ל-ynet: "אנחנו מקווים שבחינת חומר הראיות על ידי הפרקליטות תוביל אותם למסקנה כי אפילו אם בוצעו עבירות, לגברת זקן אין ולא היה כל חלק בביצוען".

 

"כל פעילות פיננסית נעשתה אך ורק על ידי מקבל הכספים", אמר פטמן, ברמזו כי הכתובת לאישומים הקשים היא אהוד אולמרט.

  

גם ציר מרכזי אחר בפרשות השונות, עו"ד אורי מסר, הקפיד לשמור על שתיקה לאחר שנודעו המלצות המשטרה. המשטרה העבירה את החומרים בעניינו לפרקליטות, אך ההמלצה בעניינו לא נמסרה לפרסום. מקורבים לעו"ד מסר אמרו כי העובדה ששמו לא נכלל בהמלצות המשטרה - אינה מצביעה על דבר וכי מה שקובע היא עמדת הפרקליטות ולא עמדת המשטרה.

 

"הפרקליטות יכולה להחליט בניגוד לעמדת המשטרה בנוגע לאורי מסר ויכולה להחליט בהתאם לעמדת המשטרה. אורי יחכה ויראה מה תהיה המלצת הפרקליטות", אמר אחד ממקורביו.

 

יועץ התקשורת של משה טלנסקי, רונן צור, אמר כי הלקוח שלו "נקרא לחקירה ביוזמת המשטרה בעקבות חקירות מסר וזקן וכבר מתחילתה עמד בעקביות על גירסתו כי העביר למר אולמרט כספים במסגרת מערכת יחסים לגיטימית ומבלי שציפה לתמורה כלשהי". עוד מסר צור כי טלנסקי מקווה לשוב לישראל בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד מסר. שותק
צילום: ערן יופי כהן
זקן. אולמרט אחראי?
צילום: שאול גולן
מומלצים