שתף קטע נבחר

מקורבי מסר: אין מגעים לעסקת עד מדינה

בסביבתו של עורך הדין אורי מסר מגיבים להערכות שהמשטרה המליצה להעמידו לדין כדי לדחוף אותו לעסקת עד מדינה. לדבריהם, לא התקיימו שיחות בנושא. פרקליטו של מסר: "אני מעריך ומוקיר את עבודתה של המשטרה, אולם גם היא טועה לפעמים כמו במקרה שלפנינו"

האם המשטרה המליצה להעמיד לדין את אורי מסר כדי לשכנעו לחתום על עסקת עד מדינה? מקורבי מסר אמרו ל-ynet כי אם זו היתה כוונת המשטרה - "היא טעתה". לדבריהם - לא היו שיחות בעניין, בניסיון לשכנע את מסר לשמש עד מדינה.

 

פרקליטו של אורי מסר, עו"ד צבי אגמון, מסר בתגובה להמלצת המשטרה: "אני מעריך ומוקיר את עבודתה של המשטרה, אולם גם היא טועה לפעמים כמו במקרה שלפנינו". עורך הדין מסר, שהיה איש אמונו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עשוי לעמוד לדין בעבירות של סיוע לשוחד וקבלת דבר במרמה, אם תתקבל המלצת המשטרה.

 

המשטרה השיגה ראיות לכאורה על חלקו של מסר בפרשת "מעפות הכסף". בתקופה שבה כיהן אולמרט כשר התמ"ת, מסר שמר עבורו מאות אלפי דולרים במזומן, תחילה בכספת במשרדו של מסר ולאחר מכן בכספת בבנק לאומי. הכסף הועבר למסר על-ידי שולה זקן.

 

הכסף שימש מקור למזומנים ומעת לעת התבקש מסר להעביר סכומי כסף שונים לזקן או לאולמרט. במספר מקרים התבקש להמיר דולרים ולהעביר להם את התמורה. במסגרת החקירות נגד אולמרט, בוצעו חיפושים במשרדו של מסר, ונתפסו מסמכים שונים.

 

באותה הפרשה, המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים על-ידי עובד ציבור ועבירות נוספות לפי חוק איסור הלבנת הון.

  

בחקירה נמצאה תשתית ראייתית לכך שטלנסקי העביר לאולמרט סכומי כסף ניכרים משנת 1997 ואילך, חלקם במזומן ושלא כדין. בשנים המדוברות כיהן אולמרט כחבר כנסת, שר, ראש עיר ומ"מ ראש ממשלה. עוד עלה כי אולמרט פעל בתקופה האמורה לקידום עסקיו של טלנסקי. במשטרה קושרים את קבלת הכספים לניסיונות קידום עסקיו של טלנסקי ולכן מיוחסת לראש הממשלה עבירת קבלת השוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי מסר
צילום: ערן יופי כהן
מומלצים