שתף קטע נבחר

לבני: "היינו התקווה ופישלנו, עכשיו נתקן"

שרת החוץ דיברה בכינוס בכפר עזה והתייחסה להשפעתה של קדימה על הציבוריות הישראלית: "אנו פועלים לתיקון המצב". לדבריה, יש להגיב על כל ירי מרצועת עזה

בימים בהם תופסות את הכותרות ההמלצה להעמיד לדין את ראש הממשלה, מודה שרת החוץ ציפי לבני, שמעוניינת להחליפו: "היינו התקווה של העם ופישלנו, אנו פועלים לתיקון המצב". היא אמרה את הדברים הערב (יום ב') בהתייחסה ל"השפעתה של קדימה על הציבוריות הישראלית", בכינוס מפלגתי בכפר עזה. "אני חושבת שהעניין הזה של ימין ושמאל נגמר, נגמרו הימים שהיו שני מחנות", אמרה.

 

התושבים בקיבוץ שעל גבול הרצועה העלו מטבע הדברים את נושא המיגון וירי הקסאמים. "מה שמתרחש ברצועת עזה מחייב אותנו להגדיר מהם היעדים שלנו", אמרה לבני. "ברגיעה יש שקט יחסי אבל היא גם עלולה להיתפס כחולשה של ישראל מול החמאס.

 

"על כל ירי ישראל צריכה להגיב, התגובה לא בהכרח תפסיק את הירי אבל היא תבהיר שישראל לא משלימה עם הירי", הדגישה שרת החוץ, ואמרה כי ישראל צריכה להתנות את הקלת הסגר על רצועת עזה בהתקדמות במשא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט.

 

"יש קולות שאומרים שהבחירות הוכרעו"

תשעה ימים לפני הפריימריז על ראשות קדימה, לבני התעקשה שניצחונה אינו מונח בכיס, ורמזה לאנשיה שיש לעשות עוד מאמצים. "אני שומעת את הקולות שאומרים כאילו שהעניין הוכרע. המטרה שלי היא לנצח בסיבוב הראשון ואני אעשה את זה. כל קול חשוב".

 

בתוך כך, מסתמן בימים אלה שינוי בגישה במקרה שבו תיבחר לבני כיו"ר המפלגה.

"האופציה הראשונה היא לא ללכת לבחירות", אמרו הערב מקורבים ללבני, "היו דיעות שונות בסביבתה, ויש שיקולים שונים, אולם קודם כל היא תנסה להרכיב ממשלת חירום לאומית, דבר שהיא חושבת שהוא חשוב".

 

אלה שתומכים בהליכה לקלפי מאמינים כי ניצחון של לבני בפריימריז יעניק לה כוח ציבורי רב, שיאפשר לה להקדים את הבחירות ולשמור על קדימה כמפלגה הגדולה ביותר בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
לבני בכפר עזה. "פישלנו"
צילום: AFP
מומלצים