שתף קטע נבחר

שאננות במטה לבני? "הצ'חצ'חים עם מופז"

במטה לבני מעריכים שהפער האמיתי קטן מהמוצג בסקרים, ואחד הבכירים חושש: "מתנהגים פה כמו ברמת אביב ג'". לבני התנערה מהדברים: "זו לא דרכנו ומי שחושב כך ומתבטא כך - מקומו לא איתנו"

חמישה ימים לפני פתיחת הקלפיות בקדימה, ובמטה של שרת החוץ, ציפי לבני, לא נחים על זרי הדפנה ועל אחוזי התמיכה הגבוהים שמעניקים לה הסקרים בשבועות האחרונים. בכירים במטה הביעו אמש (יום ה') חשש מפני שאננות ואפשרות שההיערכות של השר שאול מופז בשטח תגבר על זו של שרת החוץ.

 

"אנשים מתנהגים אצלנו כאילו הם ברמת אביב ג'", התלונן בכיר במטה לבני. "כל הצ'חצ'חים הלכו למופז, ואצלנו יש תחושה של רוגע כזה מוזר. הרעש לא נמצא אצלנו במטה, וזה קצת מטריד". לבני עצמה התנערה מהדברים: "לא יודעת אם הדברים נאמרו ועל-ידי מי, ואם כן ולמען הסר ספק אני דוחה את הדברים בשאט נפש. זו לא דרכנו ומי שחושב כך ומתבטא כך - מקומו לא איתנו".  

אחרי הפריימריז:
הסחרור רק יתחיל / אטילה שומפלבי
האם הסוקרים שוב יוכו בתדהמה? מתי יתייצב אולמרט אצל הנשיא? מה יאמר ברק? מה יעשה רמון? מתי נלך שוב לקלפי? ואיזה גורל צפוי לרפורמות של שר המשפטים ושרת החינוך? כל השאלות והתרחישים ליום שאחרי הפריימריז
לטור המלא

 

מופז הגיב בזעם: "הגזענות שיצאה ממטה לבני מדהימה, ומחזירה אותנו לימים אפלים, 30 שנה אחורה. לקרוא לתומכים שלי צ'חצ'חים זו אמירה גזענית, מכוערת ונמוכה, שאין לה מקום בחברה הישראלית. אני גאה אוהב ומחזק את תומכי בכל הארץ".

 

בכירים במטה לבני ציינו כי בשבועות האחרונים השקיעו בכירי קדימה שהצטרפו ללבני מאמצים רבים כדי לנסות לשבור את אחיזתו של מופז בשטח. מקורבים לשרת החוץ טוענים כי במקומות רבים בארץ, פעילים מרכזיים שהיו מזוהים עם שר התחבורה, החלו לאותת כי הם מתכוונים לתמוך בלבני.

 

"אני רק מקווה שהם לא מרמים אותי", הביע אמש את חששו גורם המקורב ללבני, ששוחח בשבועות האחרונים עם עשרות רבות של פעילים מרכזיים. במטה של שרת החוץ מציינים כי למרות הסקרים שמנבאים לה ניצחון בפער משמעותי, בימים שנותרו עד הפריימריז ימשיך להתנהל מאבק "על כל קול". במטה לבני מעריכים כי הפער הוא קטן הרבה יותר מזה שהתפרסם בסקרים האחרונים. סקרים פנימיים שערך הסוקר קלמן גאייר עבור לבני, מציגים כי הפער עומד על כאלפיים קולות בלבד.

 

שרת החוץ עצמה עשתה אמש מאמץ גדול בכנס קדימה בכפר המכביה, ועברה בין השולחנות במקום, התחבקה עם פעילים וחיבקה אותם. היועץ אייל ארד עקב מהצד אחר צעדיה ומעשיה של לבני, בדק בארבע עיניים אם היא מיישמת את עצות יועציה "להפשיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
לבני. המקורבים חוששים
צילום: AFP
צילום: AP
מופז. הצ'חצ'חים איתו?
צילום: AP
מומלצים