שתף קטע נבחר

היום של דיכטר: מאשקלון לשדרות, ולתל-אביב

במטה של השר לביטחון פנים כעסו על תמיכת הפוקד הראשי באשקלון בלבני, אך שומרים על אמונה. דיכטר יקליט ברכה שתועבר בטלפון למתפקדים הערבים

את יום הפעילות האחרון שלו לפני הפריימריז בקדימה, פתח אבי דיכטר בבית קפה בעירו הביתית אשקלון. המועמד - שלפי הסקרים יתמודד רק על המקום השלישי מול מאיר שטרית - נפגש עם עשרות פעילים וחברי ילדות, ומשם המשיך לשדרות. במטהו המשיכו לשמור על אופטימיות.

 

אשקלון היא העיר השנייה בגודלה בארץ מבחינת מספר המתפקדים לקדימה - כ-3,500 מתפקדים, שאת רובם פקד המועמד לראשות עיריית אשקלון איתמר שמעוני.

 באחרונה הודיע שמעוני על תמיכתו בציפי לבני, מה שעורר כעס רב בקרב מחנהו של דיכטר, שם ציפו לגיבוי למועמד מהעיר.

 

"בשטח אנו חשים אחרת, והתמיכה שדיכטר מקבל באשקלון היא מדהימה. אנו בטוחים שהציבור בעיר יידע להפעיל שיקול דעת", אמרו במטה דיכטר היום. בהמשך נסע השר לביטחון פנים לשדרות, שם יש לו לשכה. הוא התקבל בחום רב על ידי תושבים רבים ובהם חברי מועצה ובעלי מפעלים באזור.

 

דיכטר נשאל בנוגע למצב הביטחוני, ולדבריו - הרגיעה היא טובה. "אני תמכתי בה, אבל אנחנו לא יכולים לנהל משא ומתן עם החמאס כי זה ייתן להם לגיטימציה. עם זאת, פירוק תשתיות החמאס יכול לקחת שנים במקרה שניכנס לעזה", אמר.

 

הוא נשאל גם על גלעד שליט והדגיש: "גלעד שליט חי, אנו יודעים זאת בוודאות, מתנהל משא ומתן ברמות כאלה ואחרות שאני לא רוצה לפרט". בהמשך נסע דיכטר לתל-אביב, שם ירכז עיקר פעילותו. כן מתוכננת הקלטת ברכה בערבית, שתושמע בטלפון למתפקדים מהמגזר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר. ברכה בערבית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים