שתף קטע נבחר

משפחת שליט: די להעברת הכספים לעזה

הורי החייל החטוף גלעד שליט פנו לראש הממשלה, לשר הביטחון ולשרת החוץ בדרישה להפסיק את העברת הכספים לעזה ולקיים ישיבת קבינט בנושא. נועם שליט אמר ל-ynet: "לא מדובר בלחם ובחלב, אלא בכספים שמעבירה המדינה כדי לשמר את שלטון חמאס בעזה"

אביבה ונועם שליט, הוריהם של החייל החטוף, דורשים להפסיק את הזרמת הכספים מישראל לעזה ולכנס ישיבת קבינט שתעסוק בחטיפתו של גלעד שליט. הם מאיימים לעתור לבית המשפט, אם בקשותיהם לא ייענו. הבוקר (יום ג') שיגרו פרקליטיהם מכתב לראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשר הביטחון, אהוד ברק, ולשרת החוץ, ציפי לבני. נועם שליט אמר ל-ynet: "המשך העברת הכספים לחמאס מהווה מדיניות לא סבירה בעליל של המדינה".

 

 

לדברי שליט, "לא מדובר פה בלחם ובחלב, אלא בכספים שמעבירה המדינה כדי לשמר את שלטון חמאס בעזה". שליט הוסיף כי שוחח באופן אישי עם שר הביטחון ברק על העברת הכספים לעזה, אולם השר לא השיב על טענותיו. לטענתו, למרות המדיניות הנדיבה של ישראל כלפי החמאס שומר הארגון על נתק בנושא המגעים לשחרורו של גלעד - גם בתקופת הרגיעה.

 

פרקליטי משפחת שליט, פרופ' אריאל בנדור, עו"ד אלדד יניב ועו"ד שרון שטיין, כתבו: "למיטב ידיעת שולחינו, עד עצם היום הזה טרם התקיימה ישיבת קבינט בעניינו של סמ"ר גלעד שליט, זאת על-אף פנייה מפורשת לכנס ישיבה כאמור במכתבנו מיום 24 ביוני 2008. הואילו נא להודיענו, כיצד בדעתכם להביא העניין שלעיל לדיון ולהחלטה של הקבינט ומהו המועד שבו מעותד להתקיים דיון, כאמור. ככל שתחדלו מהמתחייב לפעולה על-פי דין, ייאלצו שולחינו, בצער רב ובלב כבד, לשוב ולבחון פנייה לסעד שיפוטי".

 

"לדעת שולחינו, כתוצאה מהתנהגותה הבלתי סבירה של הממשלה, גורמי חמאס שמחזיקים בבנם, מקשיחים את עמדתם בקשר לשחרורו ואף נמנעים במכוון מכל מגע או משא ומתן ולו גם עקיף בנוגע לשחרורו", הוסיפו.

 

"ישראל מממנת פעילות טרור נגדה"

המכתב נשלח בעקבות שיחה טלפונית שהתקיימה אמש בין נועם שליט לבין המזכיר הצבאי של סגן ראש הממשלה ושר הביטחון, תת-אלוף איתן דנגוט. בשיחה זו, "התברר לתדהמתו של מר שליט כי מדינת ישראל מעבירה כספים לגורמים שונים בתחומי רצועת עזה. כך, למשל, התברר למר שליט כי אך לפני כשבועיים הועברו עשרות מיליוני שקלים לתחומי רצועת עזה, וכי בימים אלה ממש מתעתדת ממשלת ישראל להעביר לתחומי הרצועה עשרות מיליוני שקלים נוספים.

 

"כפי שהוסבר למר שליט, מדובר הוא בכספי מסים של הרשות הפלסטינית המוחזקים בידי מדינת ישראל, אשר מועברים לתחומי רצועת עזה כביכול לטובת תשלום משכורות לבעלי תפקידים. מיותר לציין, כי לאחר העברת הכספים כאמור לידי גורמים כאלה ואחרים בתחומי רצועת עזה אין למדינת ישראל כל שליטה בשימוש שנעשה בכספים אלה, לרבות האפשרות כי הללו ישמשו לצורך מימון פעילות הטרור מתחומי רצועת עזה כנגד מדינת ישראל".

 

פרקליטי משפחת שליט מזכירים כי בשנה שעברה, בעקבות הגברת הירי על מדינת ישראל ואזרחיה, הכריזה ממשלת ישראל על רצועת עזה כ'ישות עוינת לישראל', הכרזה שאיפשרה לה להגביל אספקת סחורות ושירותים לתחום הרצועה, לרבות של מוצרים חיוניים. בכך, הוטל מצור כלכלי נרחב על הרצועה.

 

"והנה, לא זו בלבד שמדינת ישראל אינה מונעת מעבר סחורות לתחומי הרצועה ואינה עושה שימוש במנופי הלחץ שעומדים לרשותה לצורך קידום שחרורו של סמ"ר גלעד שליט, היא אף מגדילה לעשות, ומעבירה כספים לתחומי הרצועה, באופן שיש בו כדי לאפשר מימון של פעילות טרור כנגד מדינת ישראל ואזרחיה", נכתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם ואביבה שליט
צילום: חגי אהרון
צילום: AP
גלעד שליט. 814 יום בשבי
צילום: AP
מומלצים