שתף קטע נבחר

צילום: AP, AFP

הלם במטה מופז: חשבנו שהשטח איתנו

תומכי מופז הוכו בתדהמה מהמדגמים שצפו ניצחון מוחץ ללבני. "אני המום, זה בניגוד לכל מה שחשבתי", אמר אחד מהם. "זו תחושה קשה מאוד", אמר אחר. מופז: "חכו לתוצאות האמת, היו דברים מעולם"

בתחילת השבוע ניבא שר התחבורה, שאול מופז, שינצח עם 43.7% בדיוק . זה לא קרה. במטהו של מופז הוכו בהלם עם פרסום תוצאות מדגמי הטלוויזיה, שהציגו ניצחון מוחץ לציפי לבני. הלחץ של השעות האחרונות להצבעה הפך למפח נפש, והביטחון בניצחון להפסד צורב. השר מופז התעקש לשמור על אופטימיות מסוימת ואמר "חכו לתוצאות האמת, היו דברים מעולם".

 

 

מדגמי הטלוויזיה בשלושת הערוצים הצביעו על כך שלבני זכתה בכ-47 אחוז מהקולות, בעוד שמופז השתרך מאחוריה עם כ-37 אחוז. שני המועמדים הנוספים - מאיר שטרית ואבי דיכטר - זכו כל אחד בכשבעה אחוזים.


מטה מופז לאחר פרסום המדגמים (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

כחצי שעה לאחר פרסום התוצאות עזבו השר מופז ורעייתו את מטה הבחירות בגבעתיים, ונסעו לביתם. מופז אמר למספר מפעיליו בשיחה סגורה כי עוד ייתכן שינוי וכי "המדגם נעשה לפני העומס הקריטי של המצביעים".

 

חברת הכנסת, רונית תירוש, שהביעה תמיכה במופז וצפתה עמו במדגם, אמרה אמש: "זו הרגשה לא הכי טובה, נמתין

לתוצאות הסופיות". 

 

אחד מפעיליו של מופז אמר: "זו תחושה קשה מאוד, חשבנו שהשטח איתנו. למרות שאי אפשר להתווכח עם מדגמי הטלוויזיה, עדיין יש פתח של תקווה. אולי בקולות האמיתיים נהיה חזקים יותר".פעיל אחר אמר: "אני המום, זה בניגוד לכל מה שחשבתי", ופעילה שלישית הוסיפה: "אולי עוד יש תקווה שתוצאות האמת יהיו הפוכות, וששאול מופז יהיה ראש הממשלה הבא. יש לנו אמונה בו".

 

שני המפסידים האחרים בפריימריז מאיר שטרית ואבי דיכטר בירכו את לבני. שטרית: "אני מברך את השרה ציפי לבני. אני חושב שהיא ניצחה בסיבוב ראשון וגם בגדול. בפני ראש הממשלה בישראל עומדות משימות כבדות משקל ואתגרים מאוד קריטיים וחריפים גם בתחום הכלכלי, הביטחוני והחברתי. אני מאחל לה באמת הצלחה רבה".

 

על התוצאה בפריימריז, אמר שטרית: "בפריימריז הזה יש פער גדול בין הסקרים לבין השטח. אמרתי שאם התוצאה תהי כמו בסקרים אני אופתע, ובאמת אני באמת מופתע. אני חבר קדימה ואני מקבל את התוצאה. אני חושב שזה דבר אלמנטרי בדמוקרטיה לקבל את הכרעת הציבור".

 

דיכטר אמר כי הוא שבע רצון מהתוצאות. "זה הקמפיין הראשון שלי ואני יוצא ממנו מחוזק. אתייצב מאחורי המנצח בפריימריז ואם המדגמים יתאמתו, מאחורי המנצחת. קדימה יוצאת מהפריימריז האלה חזקה יותר, דמוקרטית יותר ועם מנהיגות שתצעיד את מדינת ישראל קדימה".


פורסם לראשונה 17/09/2008 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מופז. טיפה אופטימיות
צילום: AFP
צילום:  ג'ורג' גינסברג
מטה מופז. פסד צורב
צילום: ג'ורג' גינסברג
שטרית. הופתעתי
צילום: אבי מועלם
דיכטר. יצאתי חזק
צילום: אמיר כהן
מומלצים