שתף קטע נבחר

צילום: AP, AFP

נשים מברכות: נסדק סדק בתקרת זכוכית

בפעם השנייה בתולדות ישראל, צפויה אשה לעמוד בראש הממשלה. ארגוני נשים וגם חברות כנסת מכל קצות הקשת הפוליטית מברכות. ח"כ לבנת: "מברכת על כך שאשה מגיעה לעמדה בכירה, אבל צריך ללכת לבחירות"

בעקבות ניצחונה - זכתה שרת החוץ, ציפי לבני, לתמיכה מנשים מכל קצות הקשת הפוליטית, וגם מארגוני נשים א-פוליטיים. ח"כ לימור לבנת (הליכוד) אמרה ל-ynet: "אני מברכת על עצם העובדה שאשה מגיעה לעמדה בכירה במפלגתה, אך אין הדבר אומר כי היא האדם המתאים לכהן כראש הממשלה. צריך להוביל למהלך של בחירות חדשות. זה המהלך המוסרי ביותר".

 

לבנת הוסיפה: "אני תמיד שמחה לראות נשים שמגיעות לעמדות השפעה, בכל התחומים, כמובן גם במישור הפוליטי. יחד עם זאת, זה כמובן לא אומר שיש בינינו הסכמה בנושאים העומדים על הפרק, הנושאים המדיניים והאחרים. אני מצפה שציפי לבני לא תנסה עכשיו להרכיב ממשלה על בסיס כנסת בלתי רלוונטית, אלא תעשה את הצעד לכיוון ההכרחי היחידי המוסרי - לבחירות חדשות, שתיתן לציבור להכריע מי יהיה ראש הממשלה הבא".

 

גם יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ ליה שמטוב מישראל ביתנו, בירכה: "אני שמחה מאוד שלאנשים מתחילה לחלחל ההבנה שגם לנשים יש מקום ותפקיד בהנהגת המדינה. כאשה אני מברכת את ציפי על בחירתה, אך כיריבה פוליטית אני חוזרת ואומרת כי הכנסת הנוכחית איבדה את אמון הציבור, ולכן חייבים ללכת לבחירות כלליות".

 

לבנת זכתה לתמיכה חמה גם מהצד השמאלי של המפה הפוליטית. ח"כ זהבה גלאון אמרה ל-ynet: "אני שמחה על בחירתה וחושבת שזו בחירה מצויינת. יש מסר מאוד חשוב בכך שאשה עומדת בראשות מפלגה ומועמדת לראשות הממשלה".  

 

חברת הכנסת נדיה חילו ממפלגת העבודה בירכה על הבחירה: "אני חושבת שבחירתה מוכיחה שאשה יכולה להגיע לכל עמדת מפתח במדינה. היא תסלול את הדרך לעוד נשים לכל תפקיד מפתח שירצו. אני גם מקווה שבבחירות לשלטון המקומי הרבה נשים יציגו את מועמדותן וייבחרו".

 

יו"ר שדולת הנשים בישראל, רינה ברטל, אמרה כי "היום נסדק סדק גדול בתקרת הזכוכית של התרבות הפוליטית והחברה בישראל. זו פעם ראשונה מאז ימי גולדה מאיר שאשה נבחרת לעמוד בראש מפלגה גדולה בישראל. אנו תקווה כי נשים נוספות יילכו בעקבותיה של לבני ויעמידו עצמן לבחירה לתפקידם ציבורים".  

 

יו"ר נעמת, עו"ד טליה לבני, אמרה כי "זו בשורה וצעד קדימה לשוחרי השוויון המגדרי. אני משוכנעת שציפי לבני בהחלט יכולה לעשות עבודה טובה כראש ממשלה, בתור אשה היא מהווה דוגמא לציבור הנשי ומודל ליכולתן לכהן בכל תפקיד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. המנצחת הגדולה
צילום: AP
שמחה שנשים מגיעות לעמדות השפעה. לבנת
צילום: גיל יוחנן
בחירה מצוינת. גלאון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים