שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: GPS2Go - תוכנת ניווט לסלולרי

  לא חייבים להיות תלויים בחברת הסלולר בשביל לנווט מהטלפון. תוכנת GPS2Go מוצעת גם לטלפונים המבוססים על סימביאן. בדקנו

  עד היום פתרונות הניווט שהיה ניתן למצוא בשוק הישראלי למכשירי הסלולרי היו מכונים פתרונות "Off-Board" – כלומר, תוכנה קטנה המותקנת על המכשיר הסלולרי. בכל פעם שיש צורך בניווט, התוכנה מתקשרת אל שרת מרוחק ונתוני המסלול והמפה מועברים למכשיר הסלולרי באמצעות

  הספק.

   

  שיטת הניווט הזאת אטרקטיבית לקהל גדול של אנשים שמחפש פתרון שלא מתבסס על ניווט קבוע. הפתרונות הללו זכו לביקורות צוננות, בשל התלות שנוצרה עם הספק הסלולרי, כיסוי הרשת שעשוי להיות בעייתי, ומחיר תעבורת הנתונים שהיה חלק מחישוב העלות הסופית לצרכן (בחלק ממפעילות סלולר שגובות תשלום נוסף מעבר לחבילה).

   

  אך קהל מחזיקי המכשירים הסלולריים גדול לאין שיעור מקהל מחזיקי מחשבי כף יד או מערכות הניווט הייעודיות, ולכן חברות התוכנה החליטו לספק פתרונות ניווט עוקפי חברות הסלולר. לישראל התוכנות הללו מגיעות קצת באיחור (במדינות העולם הן כבר קיימות מספר שנים).

   

  לנווט עם, להרגיש בלי

  אחת מהתוכנות האלו שצפויה להיות מושקת בימים הקרובים היא ה-GPS2Go בגירסה שנקראת Leader (התוכנה מוצעת למכשירי GPS רגילים ואותה סקרנו כאן). התוכנה אמורה להוות פתרון לכל בעל מכשיר סלולרי עם מערכת הפעלה סימביאן, שרוצה לנווט במכשיר שלו ללא צורך בחברת הסלולר. הפתרון פשוט ויעיל יש צורך לרכוש את כרטיס הזיכרון עם התוכנה, להכניס למכשיר והתחיל לנווט. בישראל משווקים מכשירי ה-N95, E71 ודגמים נוספים של נוקיה התומכים בתוכנה. מומלץ לבדוק בחנות אם הטלפון שלכם תואם לתוכנה.

   

  ממשק ונוחות

  תוכנת הניווט למכשירי הסימביאן דומה במקצת לתוכנת האם למכשירי הניווט הייעודים (PND) ולמחשבי כף היד. אך למרות הדמיון יש לזכור שאת התפעול בתוכנה החדשה יש צורך לעשות עם לוח המקשים, ולא באמצעות מסך מגע.

   

  ממשק התוכנה נוח מאוד לתפעול, אך חסרה הנוחות של מסך המגע. לדוגמה, באפשרויות הגדלת המפה והזזתה לאורך ולרוחב כדי למצוא רחובות.

  על המחסור במסך המגע פיצו בתוכנה באמצעות שלל כפתורים המציעים תחליפים - אך דורשים זמן הסתגלות.

   

  כאשר נכנסים לרכב יש צורך להריץ את התוכנה מהמכשיר הסלולרי, לבחור יעד ניווט ולהתחיל לנסוע. הוראות התוכנה ברורות מאוד והתצוגה הגרפית המתקבלת על המסך טובה יותר מהתצוגה המוכרת לנו מתוכנות הניווט של חברות הסלולר. ההוראות הקוליות ברורות ונוחות ומגיעות בדיוק בזמן, דבר שמונע מהנהג לעשות טעויות מיותרות.

   

  GPS ודיוק

  הדיוק של ההוראות והמיקום לא תמיד תלוי בתוכנה עצמה, ובמרבית המקרים תלוי במכשיר הסלולרי עליו היא מותקנת וברכיב ה-GPS. את הבדיקה של התוכנה ביצענו אנחנו על מכשיר נוקיה N95.

   

  קבלת אות האיכון (fix) מהלוויין למכשיר התאפשרה רק כאשר במכשיר היה כרטיס SIM (הפתרונות שהזכרנו מבצעים איכון גם באמצעות הרשת הסלולרית). עד שהמכשיר הסתנכרן וזיהה את המיקום שלנו על גבי המפה חלפה כדקה וחצי. זמן ארוך בהשוואה למלקטי ה-GPS המודרניים שעושים את זה בשניות בודדות.

   

  אחד מיתרונות התוכנה הגדולים הוא הניווט ברגל שמאפשר לקחת מכשיר סלולרי (ולא מכשיר ניווט גדול ומסורבל) ולנווט איתו ברחובות. את היתרון הזה אפשר לנצל במיוחד במקומות לא מוכרים ובטיסות לחו"ל (מפות לחו"ל זמינות בתוספת תשלום). הדיוק בתוכנה היה טוב, אך פחות מרשים מהתוכנות הייעודית. הסטייה של המכשיר הייתה לעתים, כ-10-15 מטר מהיעד המבוקש.

    

  סיכום: קצת יותר זול ממכשיר ניווט

  אנשים שמנווטים הרבה ולא מעוניינים להשקיע כסף במכשיר ניווט ייעודי ישמחו לדעת שתמורת 749 שקלים הם יכולים לקבל תוכנת ניווט מלאה למכשיר הסלולרי.

   

  בעידן שבו עלותם של מכשירי ה-PND כולל תוכנות ניווט יורדת לכיוון 1,000 שקלים, יש לחשוב היטב מה עדיף: מערכת לניווט ללא תלות במכשיר סלולרי כלל, או מערכת ניווט ניידת הנמצאת איתנו בסלולרי, אותו אנחנו נושאים לכל מקום גם כך.

   

  GPS2GO Leader

  יתרונות: תוכנה במכשיר הסלולרי, ללא תלות ברשת.

  חסרונות: מחיר התוכנה קרוב לערכת ניווט ייעודית הכולל מכשיר ותוכנה, פתרון למספר מצומצם בלבד של מכשירים.

  בשורה התחתונה: תוכנה מצוינת לאנשים שעושים הכל בסלולרי שלהם.

   

  ציון:


   

  מחיר: 749 שקלים (צפויה להיות זמינה במהלך חודש אוקטובר)

   

  לאתר החברה

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים