שתף קטע נבחר

ח"כ אלקין: אעתור נגד התוצאות בקדימה

72 שעות לאחר פרסום תוצאות הפריימריז בקדימה, הודיע חבר הכנסת שתמך בשאול מופז כי בכוונתו לערער על תוצאות הבחירות. "לנוכח אי הסדרים, צריך לבדוק מחדש את תוצאות הבחירות", הוא אמר

שאול מופז הודיע על פסק זמן - אך במטהו לא מוותרים: ח"כ זאב אלקין יגיש הבוקר (יום א') עתירה לבית הדין של קדימה נגד תוצאות הפריימריז בהן ניצחה ציפי לבני את מופז בהפרש של 1.1%. אלקין אמר כי תוצאות הבחירות בעיתיות ואם הוא יצטרך יגיע לבית המשפט בנושא.

 

ח"כ אלקין אמר: "לנוכח אי-סדרים, צריך לבדוק מחדש את תוצאות הבחירות. אגיע עד בית המשפט אם אצטרך".

 

חברי מטהו עתרו גם בליל ספירת הקולות לוועדת הבחירות - אך אז הוועדה החליטה לדחות את בקשתם. הוועדה הפנתה אז את העותרים לאפשרותם לערער בפני בית הדין של המפלגה. בא כוחו של מופז, עו"ד יהודה ויינשטיין, אמר בליל שבין רביעי לחמישי - בעקבות ההכרזה על ניצחונה של לבני - כי ימליץ למופז לערער לבית הדין של המפלגה על תוצאות הבחירות.

 

ויינשטיין הסביר אז כי לבני אמנם זכתה ב-431 קולות יותר ממופז, אך קלפי שנפסלה ברהט מנתה 430 קולות. "אי אפשר למשול בישראל על קול אחד, זה בלתי תקין".

 

עם זאת, זמן קצר לאחר פרסום התוצאות הסופיות, נראה היה שמופז ויתר על האפשרות לערער על תוצאות הבחירות, לאחר שהתקשר ללבני ובירך אותה על תוצאות הבחירות.

 

ח"כ אלקין עצמו נעדר במחאה מישיבת הסיעה שהתקיימה ביום שישי בפתח תקווה. אלקין הסביר ל-ynet כי "זה לא הזמן למסיבת ניצחון. הפצע עוד לא הגליד ופעילים רבים עדיין מרגישים מרומים בשל תוצאות הבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אלקין. יעתור
מופז. הודיע על פסק זמן
צילום: עטר אופק
מומלצים