שתף קטע נבחר

אולמרט בצפון: לא נפרד - ולא מצליח לבעוט

ראש הממשלה הגיע לאיצטדיון הכדורגל בעיר הצפונית, ואפילו הכניע את שוער קבוצת הנערים המקומית. כשנשאל אם זה סיור פרידה? ענה: "מה קרה לכם?". ומה קרה לנעל של אולמרט?

בזמן שציפי לבני מנסה להקים ממשלה - יצא ראש הממשלה לבעוט בכדור בצפון: יומיים לאחר שהודיע על התפטרותו מתפקידו, הגיע בצהריים (יום ג') ראש הממשלה אהוד אולמרט, לביקור בקריית שמונה. מחוייך, אך עייף הוא צעד על כר הדשא באיצטדיון הכדורגל העירוני בעיר - מלווה בראש העירייה בפועל, סמי מלול, ובבעלים של קבוצת הכדורגל המקומית מליגת העל, איזי שרצקי.

 

ראש הממשלה הגיע לעיר הצפונית על-מנת לעקוב מקרוב אחר עבודות הבנייה והשיפוץ שעבר האיצטדיון. ראש הממשלה, אוהד כדורגל מושבע, בחר להפגין בראשית הביקור את יכולות העבר כשניגש לבעוט בעיטת עונשין לעבר אחד השערים בו ניצב שחקן קבוצת הנערים המקומית. אולמרט אמנם כבש, אך נעלו הימנית התעופפה.


כובש ומאבד את הנעל (צילום: אביהו שפירא)

 

"זה לא סיור פרידה, מה קרה לכם?" הוא ענה לשאלות העיתונאים והוסיף, "אני אוהב את הצפון ואמשיך להגיע לכאן גם בעתיד". אולמרט נפגש עם שחקני הקבוצה הבוגרת של קריית שמונה ושוחח עם המאמן מישל דיין.

 

שרצקי הודה לאולמרט על פעילותו הנמרצת לשידרוג האיצטדיון: "כל הגליל העליון הרוויח, ולא רק עבור הכדורגל. ניתן לקיים כאן גם מופעי תרבות גדולים, אני מקווה אדוני שגם ראשי הממשלה אחריך יבינו שיותר חשוב להשקיע כעת בפריפריה - בצפון ובדרום, כך שתהיה לנו מדינה טובה יותר".


משחק נגיחות (צילום: אביהו שפירא)

 

לאחר האירוע באיצטדיון, המשיך ראש הממשלה לעמדת תצפית המשקיפה על שמורת עין תאו על כביש 90, שם מתבצעות עבודות להרחבת תוואי הכביש. מדובר בפרוייקט בעלות 350 מיליון שקלים, הכוללת הרחבה ושידרוג של הכביש מצומת עמיעד ועד קריית שמונה. בימים אלו נערכת העבודה ב-12 הקילומטרים האחרונים בהם ייהפך הכביש במהלך השנה הקרובה לדו מסלולי - ובשלושה צמתים שמורת החולה, אגמון החולה וצומת כוח יוקמו רמזורים.

 

"הצפון אטרקטיבי עוד יותר משהיה"

אנשיו של ראש הממשלה, האמונים על התוכנית הממשלתית לחיזוק הצפון, ציינו "כי לאחר מלחמת לבנון השנייה הודיעה הממשלה כי היא נרתמת למשימה חשובה והיא שיקום ופיתוח הצפון. מאות מיליוני השקלים שהעברנו לטובת הפרוייקטים הרבים מסייעים להפוך את הצפון למקום אטרקטיבי עוד יותר משהיה, המציע עוד מקומות עבודה, עוד אזורים לבילוי בשעות הפנאי ומעניק לתושבים איכות חיים אמיתית".

 

את ביקורו צפוי ראש הממשלה לחתום הערב במפגש שיתקיים עם בני העדה הבדואית באתר ההנצחה בצומת המוביל. לאחר מכן הוא ישתתף בסעודה לשבירת צום הרמדאן ביישוב סמוך.

 

לאורך כל הביקור הקפיד אולמרט להפגין חמימות כלפי כל הסובבים אותו, מנסה לשדר עסקים כרגיל. את העניבה והחליפה החליף אולמרט בחולצה מכופתרת ודאג כל העת להתעניין בצרכים של הגופים השונים שהיו מעורבים בביקורו היום בצפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט עם מאמן קריית שמונה, מישל דיין
צילום: אביהו שפירא
מומלצים