שתף קטע נבחר

חדש בבתי הספר: 5 יחידות בלימודי חדר כושר

במסגרת היוזמה, שתופעל תחילה בכ-100 בתי ספר ברחבי הארץ, יוכלו תלמידים להשתלם עיונית ומעשית גם בשיט, ג'ודו, כדורסל ומחול אירובי. משרד החינוך: התלמידים יקבלו פתח להשתלבות בשוק העבודה

משרד החינוך פתח ביוזמה במסגרתה יוכלו תלמידים בכ-100 בתי ספר ברחבי הארץ לעבוד הכשרה ברמה של 5 יחידות לימוד כמדריכי כושר. התלמידים יוכלו גם להקדיש יחידה ללימודי הדרכת כושר גופני, אשר תעניק להם תעודת מדריך ספורט ובאמצעותה יוכלו להשתלב בשוק העבודה.

 

היקף התוכנית החדשה 90 שעות עיוניות ו-150 שעות מעשיות. הלימודים יחלו בכיתה י', בה יוכלו התלמידים לבחור אם להשתלם מעשית בהדרכה בענפים כמו שיט, ג'ודו, כדורסל, חדרי כושר, מחול אירובי וכדומה. כיתה יב' תוקדש ללימודי הסטאז'. 

 

"כיום ישנם 4,800 תלמידים הלומדים בגרות מורחבת בחינוך גופני ומתוכם קרוב ל-500 שמתחילים השנה ללמוד עד לקבלת תעודת מדריך", אומר הממונה על החינוף הגופני במשרד החינוך, אברהם זוכמן. "אנחנו שמחים להעניק לתלמידים את ההזדמנות לצאת מהלימודים לא רק עם תעודת בגרות, אלא גם עם פתח לשוק העבודה".

 

אחד מבתי הספר המשתתפים בתוכנית הוא תיכון "דה-שליט" ברחובות. "מגמת הספורט החדשה מונה כ-30 תלמידים מכיתות י', הלומדים הן בתחום העיוני והן בתחום המעשי נושאים הקשורים לפעילות גופנית ולבריאות. בתחום העיוני נלמד נושא האנטומיה כמו גם תורת האימון והכושר הגופני", מספרת המנהלת, לאה דסקלוביץ'.

 

בתחום המעשי מתחלקים תלמידי המגמה לשלושה ענפי התמחות: כדורסל בנות, אתלטיקה קלה וחדר כושר. "התלמידים יתמחו בענפים הנבחרים ויקבלו תעודת מדריך עם תום לימודיהם", מוסיפה דסקלוביץ ומציינת כי לצורך פתיחת המגמה נפתח חדר כושר חדש בבית הספר ובו כ-15 מכשירים מסוגים שונים.

 

"חדר הכושר מהווה שידרוג למקצוע החינוך הגופני בבית הספר והמגמה הינה אבן דרך לחינוך לבריאות וליצירת דור חדש של אוהבי פעילות ספורטיבית ושגרירים לאורח חיים בריא ונכון. אני תקווה כי המגמה תגדל ותתפתח בתחומים הספציפיים, ושבעתיד ניתן יהיה לפתוח ולפתח תחומים מעשיים נוספים", אמרה דסקלוביץ'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים