שתף קטע נבחר

הלהיט האחרון: שרה פיילין בטקס להסרת כישוף

סרטון חדש שהופץ ביוטיוב מציג את מושלת אלסקה בעיצומו של טקס נגד כוחות זדוניים שנערך בכנסיה. "קדימה, דבר עם אלוהים על האישה הזו. הצל אותה מהשטן!", קרא מעליה הכומר. האם זה עבד? שנה אחר כך היא נבחרה

שרה פיילין, המועמדת הרפובליקנית לתפקיד סגנית נשיא ארה"ב, השתתפה לפני כשלוש שנים בטקס להגנה מפני כשפים. סרטון שפרסמה הכנסיה בעיירת הולדתה באלסקה מציג את פיילין במרכזו של טקס מסתורי שנועד לסייע לה להתקדם בתפקיד. הסרטון פורסם באתר האינטרנט של הכנסיה, וגלש כמובן ליוטיוב.

  

בסרטון נראית פיילין כשהיא עומדת לפני הבישוף, תומאס מותי, בקדמת במת כנסיית "אסיפת האל של ווסילה". ידיה פרושות לפנים, בעוד היא קוראת לישו לשמור עליה ו"להגן עליה מכל כישוף".

 

"קדימה, דבר עם אלוהים על האשה הזו. אנחנו קוראים, הצל אותה מהשטן!", קרא מותי בעוד שתי הסדרניות הניחו את ידיהן על כתפיה של פיילין. "פנה לה דרך, אלוהיי. העבר אליה כסף למען הקמפיין בשמו של ישו... השתמש בה כדי לשנות את האומה הזו". פיילין אינה אומרת דבר בסרטון, היא מרכינה את ראשה ושותקת.

 

התברכה ונבחרה

לפי אתר האינטרנט של הכנסייה, הטקס נערך ב-16 באוקטובר 2005. יומיים לאחר מכן הכריזה פיילין על מועמדותה לתפקיד מושלת אלסקה, ושנה לאחר מכן - נבחרה לתפקיד. המועמדת לתפקיד סגנית הנשיא הוטבלה בילדותה בכנסיה, אך הפסיקה לבקר בה באופן קבוע בשנת 2002.

 

בביקורה בכנסיה בחודש יוני האחרון, דיברה פיילין בשבחו של הכומר הקנייתי שברך אותה, וסיפרה למסיונרים צעירים שהיו במקום כי תפילותיו עזרו לה להפוך למושלת. "הכומר מותי היה כאן והוא התפלל למעני, ואתם יודעים איך הוא מדבר - הוא כל כך אמיץ", היא אמרה.

 

"הוא קרא 'אלוהים, עשה דרך. אלוהים, עשה דרך', הוא אמר 'אלוהים עשה דרך ותן לה לעשות את הצעד הבא'. וזה בדיוק מה שקרה", היא סיפרה.

 

הכומר ציפורה נדיריטו, שלמדה אצל הבישוף מותי בקניה, אמרה כי הוא זוכה לכבוד רב בקרב אוונגליסטים במדינה. לדבריה, הכנסיה בה לימד ידועה באמונתה כי ניתן לטהר את העולם מהשדים והמכשפות. "אפילו בימים של ישו, לפי התורה, היו מכשפות שהתגלו בכוחות שטניים".

 

דובר מטה הבחירות של מקיין סרב להגיב על הסרטון. אדם שענה לטלפון בכנסיית ווסילה אישר כי הוא צולם במאי 2005, אך סירב למסור פרטים נוספים. מריה קומלה, דוברת מטעם מטה הבחירות של פיילין, אמרה כי המושלת ביקרה בכנסיות רבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיילין. מוגנת מפני עין הרע
צילום: AFP
השדים של פיילין
צילום: AFP
מומלצים