שתף קטע נבחר

ת"א: נאשם בזיוף מועמד למועצה

נתן וולוך, שמשמש כממלא מקום ראש העיר, החליט לעמוד גם בבחירות הקרובות בראש מפלגת "כוח לגמלאים", למרות כתב האישום שהוגש נגדו: "חשבתי שאני ראוי להתמודד"

הנאשם בזיוף מתמודד על מקום במועצת העיר תל-אביב. למרות כתב האישום שהוגש נגדו רק לאחרונה, צפוי ממלא מקום ראש עיריית תל-אביב, נתן וולוך, לעמוד בבחירות הקרובות בראש מפלגת "כוח לגימלאים". וולוך צפוי להכריז על כוונתו להתמודד בשבוע הבא.

 

בבחירות הקודמות סחף וולוך אחריו את ציבור הגימלאים להישג חסר תקדים כשסיעתו זכתה ללא פחות מ-6 מושבים. בעיותיו של וולך החלו לפני כמה חודשים, כאשר החליטה הפרקליטות, להעמידו לדין על חלקו בפרשת החניונים.

 

כתב האישום נגד וולך מייחס לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, זיוף ורישום כוזב במסמכי תאגיד. מהאישומים מתברר כי וולוך סייע לראובן גרוס, שזכה לכינוי "מלך החניונים" להכניס לישראל במרמה תושבת אוקראינה. הוא עשה זאת, לאחר שטען כי היא מגיעה להשתלמות במערכת החינוך בתל-אביב. בעירייה הגיבו בחריפות כל כתב האישום, משום שוולוך ניצל את כוחו כדי לערב את מינהל החינוך בפרשה.

 

בעקבות הפרשה לא ויתר וולוך על התואר הרשמי, אך ראש העיר, רון חולדאי, דרש ממנו לעזוב שורה של תפקידים שבהם כיהן. רבים בעירייה סברו כי כתב האישום מהווה את סוף דרכו הפוליטית של וולוך. למרות זאת, בסיעת הגימלאים חשבו אחרת והחליטו להעמיד את וולוך בראשם. וולוך זוכה לתמיכה רחבה בקרב חבריו לרשימה, כאשר בין היתר עומד מאחוריו משה טיומקין, שהיה בעבר מפקד מחוז תל-אביב במשטרה .

 

ביום ראשון הקרוב אמור וולוך להציג במסיבת עיתונאים את חזונו. הוא עדיין מאמין בחפותו: "מה שהיה מבחינתי היה טעות בשיקול דעת לפני תשע שנים", אמר ל-ynet, "אני חש לחלוטין לא אשם אלא זכאי. קיבלתי חוות דעת משפטיות ובנסיבות האלה חשבתי שאני ראוי להתמודד. יש לי גיבוי מחברי הסיעה ולאור מה שעשינו בעשר השנים האחרונות אני מאמין שהציבור ייתן לי את אמונו".

 

הוא הוסיף, "חיברו אותי לפרשת החניונים, אין לי שום קשר עם זה. אני מודה שהייתה לי טעות בשיקול דעת זה מרגיש לא נעים, אבל יש לי כל זכות לקבל את אמון הציבור. לא קיבלתי שום דבר בתמורה ולא הייתה לי כוונה. אני מקווה שאוכל להוכיח זאת במשפט. זה לא מצב נעים אבל ניאלץ להתמודד עם זה".

 

באשר לדרישתו של ראש העיר רון חולדאי, כי וולוך יעזוב את תפקידיו הוא אמר: "היו לו חשבונות משלו כדי להרחיק את הסיפור הזה ממנו. זה לא היה במקום. אני יודע שהייתה לו חוות דעת משפטית שמאפשרת לו לתת לי להמשיך בתפקידי. לא הייתה לו שום סיבה לפגוע בי. אני לא הייתי עושה את זה, כל שכן בנסיבות שבהן קיבלתי את כתב האישום".

 

גורם בכיר בעיריית תל-אביב אמר כי "מעניין שכל החברים שלו שאמרו בתחילת החקירה נחכה ונראה את תוצאותיה ממשיכים לתמוך בו גם היום. אם החברים תומכים וביניהם גם ניצב במשטרה, אז למה שהוא לא ירוץ. גם חולדאי יודע שהוא צריך את וולוך בקואליציה הבאה, ולכן ממלא את פיו מים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים