שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אמיתי עמיר לא הורשע בשל "הטרגדיה במשפחה"
  אמיתי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה, הודה כי הצדיע במועל יד מול מח"ט יהודה. למרות זאת, החליט בית המשפט לא להרשיע אותו בשל התנהגותו הטובה ו"המשבר שחוותה משפחתו, בעקבות מאסר אחיו"

  נסיבות מקלות. בית משפט השלום בירושלים החליט היום (ראשון) לא להרשיע את אמיתי עמיר, אחיו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, בעבירה של העלבת עובד ציבור. השופטת נימקה את ההחלטה וקבעה שיש להתחשב "באורח חייו של הנאשם, המשבר המתואר שחוותה משפחתו, בעקבות מאסר אחיו וההשפעה של המאסר על מהלך חייו בגיל ההתבגרות".

   

  מגזר הדין של השופטת אילתה זיסקינד עולה, כי במאי 2006 ניגש עמיר למח"ט יהודה, אלוף משנה מוטי ברוך, והצדיע מולו במועל יד. במקביל הוא קרא לעברו "הייל היטלר" ו"נאצי". לפני כשבעה חודשים קבעה השופטת כי עמיר אשם, על יסוד הודאתו בעובדות כתב האישום, בעבירה של העלבת עובד ציבור.

   

  בתסקיר של שירות המבחן שהוגש לשופטת הומלץ להימנע מהרשעתו של עמיר. בתסקיר נקבע כי לעמיר יש יכולות טובות, שמאפשרות לו לתפקד בחברה באופן נורמטיבי. בנוסף, צוינה הבאת החרטה שלו על ביצוע המעשה.

   

  בעקבות התסקיר הגיעו התביעה ועורך דינו של עמיר, ארי שמאי, להסכמה על פיה ייגזרו על  הנאשם 100 שעות עבודה לתועלת הציבור. במהלך התקופה הזו ישמש עמיר כמדריך במועדון נוער, כמו כן הוא ידרש לפצות את הקצין אותו העליב ולשלם לו 500 שקלים.

   

  לפני גזר הדין ביקש עמיר סליחה מבית המשפט ואמר: "זו הייתה מעידה מתוך סערת רגשות חד פעמית. זה דבר שלא ייעשה. אני מתחרט על מה שעשיתי".

   

  לאחר מתן גזר הדין אמר עו"ד שמאי: "אני שמח שבית המשפט והתביעה קיבלו את המלצת שירות המבחן לפיה אין להרשיעו ואין להרוס את עתידו. זוהי החלטה סבירה ביותר ולא ידוע לי על אדם אחר בגילו של אמיתי שהורשע בשל העלבת עובד ציבור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רענן בן צור
  התחרט על המעשה. אמיתי עמיר
  צילום: רענן בן צור
  מצבו השפיע על אחיו. יגאל עמיר
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים