שתף קטע נבחר

ח"כ זכור: לשמור על הערבים מאבנים ביום כיפור

חבר הכנסת פנה לשר לביטחון פנים בבקשה לתגבור הצמתים בגליל ובנגב ביום הקדוש - "לפני שיהיה אסון". מכתבו נשלח גם לרב הראשי: "הדת אינה מאפשר מעשי שנאה שכאלה"

לקראת יום כיפור, יש מי שחושש שהיום הקדוש יגביר שוב את המתיחות בין יהודים לערבים. חבר הכנסת עבאס זכור (רע"מ-תע"ל) פנה הבוקר (יום ג') במכתב לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, וביקש ממנו להגביר את פיקוח המשטרה על כבישים וצמתים מרכזיים בגליל ובנגב. "אנו מכבדים את הצמים אך חוששים מיידוי אבנים ומבקשים למנוע אסון", אמר זכור ל-ynet.

 

מחר אחרי הצהריים ייכנס יום התענית, והכבישים ברוב המדינה יהפכו ריקים. לטענת זכור, בני המגזר הערבי שמהווים 60 אחוזים מאוכלוסיית הגליל חוששים מהיום הזה,

 שכן לא פעם חטפו מטר של אבנים שהושלכו לעבר מכוניותיהם בכבישים.

 

"קיבלתי בימים האחרונים פניות רבות, רובם ככולם חוזרים ומדגישים כי הם מכבדים מאוד את הצמים. גם אנחנו רק לאחרונה סיימנו חודש ימים של צום הרמדאן", אמר זכור והוסיף: "לעתים האוכלוסייה נדרשת לנסוע לבתי חולים, לבדיקות ולסידורים שוטפים נוספים. כשהם נתקלים בעיקר בילדים שעומדים בצמתים הם חוששים מיידוי אבנים. אני מדגיש כי מדובר באירועים שעלולים להגביר את השנאה וחבל".

 

זכור כתב לדיכטר: "האבסורד הוא שבכל שנה התוקפנות האלימה והגזענית הזו חוזרת על עצמה בלי שאף שוטר אחד יתערב ויפזר את ההמונים התוקפנים והגזעניים האלה, למרות התלונות הרבות.

 זה דוחף את הציבור הערבי להאמין כי המשטרה בכוונה מלאה נותנת לאותם צעירים יהודים את חופש הפעולה לתקוף ולחבל באותם תושבים ערבים תמימים שחולפים במקום.

 

"רגע לפני שיקרה חלילה אסון, אני מקווה שדיכטר יתייחס לדרישה. אם הוא לא יחזור אליי, אתקשר אליו באופן אישי", אמר זכור, ששלח גם העתק ממכתבו להרב הראשי שלמה עמאר, וביקש שאנשי הדת היהודים יגנו את התופעה: "אני יודע היטב כי הדת היהודית וההלכה היהודית אינן מאפשרות מעשי שנאה כאלה ביום הכיפורים".

 

הבוקר הוגש כתב אישום נגד עמנואל אוחנה, תושב ירושלים בן 27, המואשם ביידוי אבנים לעבר כלי רכב בהם נסעו בני מיעוטים. מכתב

 האישום עולה כי בערב ראש השנה יידה אוחנה אבנים בשכונת נווה יעקב בעיר, ופצע את אחד מנוסעי כלי הרכב.

 

ביום כיפור הקרוב תמלא שנה למותה הטראגי של טל זינו ז"ל בת 10 מכפר תבור, שנדרסה על-ידי טרקטורון סמוך לבית כנסת ביום הקדוש. היא נדרסה על ידי שני צעירים מהכפר הבדואי הסמוך ערב אל-שיבלי. שני החשודים נעצרו בחשד לרצח, אולם לבסוף הואשמו בהריגה ובהפקרת פצוע. הוריה של טל, יחיאל וחיה זינו, טוענים כי לא מדובר בתאונת דרכים תמימה. "בתנו היא קורבן לפיגוע הדריסה הראשון", אמרו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שוטרים ברחובות?
צילום: רויטרס
ח"כ זכור. מזהיר
השר דיכטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים