שתף קטע נבחר

בגלל יום כיפור: נהג שפגע וברח יצא בזול

מקסים קפלינסקי פגע בהולך רגל בן 14 ונמלט מהמקום. בית המשפט הרשיע אותו בעבירה, אך גזר עליו עונש מפתיע. השופטת זכרה שמחר יום הכיפורים וגזרה עליו קנס בסך 30 פעמים ח"י שקלים. "אנו בימי החסד והרחמים", הסבירה

תושב נתניה, שהיה מעורב בתאונת "פגע וברח", הצליח לצאת בזול בבית המשפט, בזכות הימים הנוראים. השופטת אטילא וישקין מבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה החליטה היום (ג') לא לגזור עליו עונש מאסר בפועל אלא רק מאסר על תנאי וקנס בסך 540 שקלים. השופטת הסבירה: "אנו נמצאים בימי החסד והרחמים".

 

התאונה אירעה בשעת לילה באוקטובר 2006. מקסים קפלינסקי (21), העובד כסוהר, נהג ברכבו בכביש 57 מכיוון צומת בית ליד לנתניה. הוא דרס נער בן 14 ופצע אותו באורח קל. הנער נאלץ להתאשפז בבית החולים כדי לקבל טיפול רפואי.

 

בכתב האישום נטען כי קפלינסקי נמלט מהמקום בלי לבדוק מה מצבו של הילד, לא הגיש לו סיוע, לא השאיר את פרטיו ולא דיווח למשטרה. הוא הואשם באי-הגשת עזרה, אי-דיווח מיידי למשטרה ואי-מסירת פרטים.

 

סניגורו של קפלינסקי, עו"ד ניסן שריפי, הכחיש וטען כי נהג אחר פגע בנער. לאחר ששמעה מספר עדויות ובחנה את הראיות במקרה, החליטה השופטת להרשיע את הנהג. "הגעתי למסקנה כי הנאשם, למרות גילו הצעיר, ניסה בדרך מתוחכמת למדי לבנות גירסה שתסיר אחריות מעל כתפיו. מצאתי סתירות פנימיות בדבריו, ובנוסף היו סתירות בינו לבין דברי חברו".  

 

לאחר הרשעתו ביקש עו"ד שריפי לבטל את ההרשעה, אך הבקשה נדחתה. הסניגור הציג בבית משפט מכתב המלצה ממפקדו של קפלינסקי בשירות בתי הסוהר.

 

השופטת קבעה בגזר הדין כי מדובר בעבירות חמורות. "עזיבת מקום תאונה, שבה נפגע אדם, מבטאת זלזול חמור בחיי אדם ויש עימה כיעור", כתבה וישקין והוסיפה כי גם לאחר הרשעתו בחר הנאשם להכיר בטעותו ולהביע חרטה. לכן, החליטה להתחשב בקלפינסקי בעת גזירת העונש.

 

"היות שאנו מצויים בימי החסד והרחמים, 'בין כסה לעשור', מצאתי לנכון לנהוג עימו לפנים משורת הדין ולא לגזור עליו מאסר לריצוי עונש בפועל בהיותו חייל. לכן, יוטל עליו קנס סמלי בלבד כמניין 30 פעמים ח"י", כתבה השופטת וגזרה עליו קנס בסך 540 שקלים, שבעה חודשי מאסר על תנאי ושלילת רשיון לשנה וארבעה חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים