שתף קטע נבחר

זוכה מאונס בגלל שיחת טלפון של ה"קורבן"

תושב הצפון, שהורשע בשורת עבירות כלפי גרושתו, זוכה מעבירת האונס לאחר שבית המשפט העליון קיבל את טענתו שבזמן ה"אונס" - שוחחה הקורבן בטלפון. ההרשעה בשורת עבירות נוספות שביצע נותרה על כנה

בית המשפט העליון זיכה היום (א') מאשמת אונס את תושב הצפון שהורשע בשורת עבירות, בהן אונס, סחיטה באיומים, הטרדה והדחה בחקירה. בעקבות הזיכוי מסעיף האונס הפחית בית המשפט העליון את גזר דינו של האיש מ-12 שנות מאסר ל-7 שנות מאסר בפועל.

 

נגד האיש, בשנות ה-40 לחייו, הוגש כתב אישום שבו סעיף האישום העיקרי היה אונס. על-פי כתב האישום, הכין האיש עם גרושתו קלטת שבה הונצחו שניהם מקיימים יחסי מין. הגרושה טענה כי האיש איים עליה, שאם לא תעשה כדברו - יפיץ את הקלטת.

 

בעירעור שהגיש טען האיש, באמצעות עו"ד אריאל עטרי, כי צילום הקלטת כלל לא יצא אל הפועל וכי מלכתחילה היה מדובר רק בתכנון שבוצע בהסכמת המתלוננת. לדברי האיש, בזמן שבו טענה המתלוננת בעדותה כי התבצע אונס, ניהלה המתלוננת מספר שיחות ממכשיר הטלפון הנייד שלה – דבר המפריך לטענתו את גרסתה.

  

עוד טען עו"ד עטרי כי בעדותה של המתלוננת ישנם שקרים רבים המערערים את מהימנותה.

 

בית המשפט העליון קיבל את דבריו של האיש בנוגע לאליבי של הגרושה.

"שוכנעתי כי אין מנוס מפני התערבות בקביעתו של בית המשפט המחוזי, לפיה אירוע הקלטת התקיים כפי שתיארה אותו המתלוננת" כתב השופט, סלים ג'ובראן, שופט בית המשפט העליון.

 

כאמור, זיכה בית המשפט העליון את הנאשם מאשמת אונס, והפחית את עונשו מ-12 שנות מאסר בפועל ל-7 שנות מאסר בפועל. זאת, בגין שלל העבירות האחרות שביצע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד עטרי. שיחת הטלפון שינתה את התמונה
מומלצים