שתף קטע נבחר

גל החזרות של ניידים זעירים מבוססי לינוקס

נתונים של יצרניות מחשבים נייידים מעלים כי מספר הצרכנים שמחזירים מחשבי לינוקס לחנות גבוה פי ארבעה בהשוואה למחשבי Windows. קאנוניקל, יצרנית אובונטו: לינוקס על לפטופים זו הצלחה

לפי נתונים ששוחררו בשבוע שעבר על-ידי חברת MSI, יצרנית מחשבי Wind הניידים, אחוז ההחזרות של מחשבים המריצים את מערכת ההפעלה לינוקס גבוה מזה של מחשבי Windows, כך מדווח ZDnet. ההפצה שהותקנה על המחשבים היא Suse של נובל.

 

בראיון מסרו בכירי החברה כי שיעור ההחזרות לחנות של מחשבים שנרכשו עם לינוקס גבוה פי ארבע מזה של מחשבים עם Windows. ג'רי קאר, מנהל שיווק בחברת קאנוניקל שמממנת את פיתוח ההפצה אובונטו לינוקס, אמר בראיון כי מספרים דומים נדגמו גם בנתוני המכירות של מחשבים נייידים ששווקו עם אובונטו, אך לדבריו הנתונים לא סותרים את האמירה לפיה "מחשבי הלינוקס הם הצלחה".

 

"נכון, שיעור ההחזרות גבוה יותר יחסית, אך הוא אינו גבוה מאוד", אמר קאר. "הוא גבוה רק בהשוואה למחשבי XP, מערכת הפעלה המבוססת על טכנולוגיה שנמצאת בשוק כבר 20 שנה, ואפשר להבין את זה. ייקח לצרכן זמן לעכל טכנולוגיות חדשות". עוד שייך קאר את שיעור ההחזרות הגבוה לטעויות בקנייה, ולא למשתמשים מאוכזבים שניסו לינוקס והעדיפו לחזור ל-Windows: "יש אנשים שלא מבינים מה הם קונים כשהם בוחרים מחשב לינוקס", אמר.

 

קאנוניקל החלה לשווק מחשבי מחברת ניידים עליהם הותקנה אובונטו ביוני האחרון, וכעת עובדת בשיתוף עם מספר יצרניות חומרה, ביניהן טושיבה (המשווקת את NB100 עם אובונטו), להשקת דגמים נוספים. קאר מציין שלמרות אחוז ההחזרות הגבוה, לינוקס נכנסה לבתים רבים מתמיד בשנה האחרונה הודות למחשב האלטרה-נייד הזול EeePC. בחנות המקוונת Amazon, המחשבים הניידים הנמכרים ביותר בספטמבר האחרון היו מחשבי לינוקס.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים