שתף קטע נבחר

נפגעי המהומות בעכו ישוכנו בדירות "עמידר"

תושבי עכו שבתיהם הוצתו או ניזוקו במהומות בעיר ישוכנו בדירות עמידר, שיוכנו בתוך ימים. כך סוכם בפגישת שר השיכון, זאב בוים, ונציגי התושבים

המדינה תאפשר לתושבי עכו, שנאלצו לעזוב את בתיהם בעקבות המהומות בעיר, להתגורר בדירות "עמידר" שישופצו עבורם בתוך ימים. כך סוכם בפגישה שנערכה בין שר השיכון, זאב בוים, לנציגי התושבים מחוסרי הבתים. כמו כן, תיבדק זכאותם לסיוע כלכלי מצד המדינה.

 

השר בוים אמר ל-ynet כי הוא מעריך שבתוך שבוע עד עשרה ימים יימצא פתרון דיור, גם אם זמני, לשבע המשפחות שנאלצו להתפנות מבתיהן בשכונה המזרחית של עכו. הוא הורה למנכ"ל עמידר, יעקב ברוש, להעמיד לרשות המפונים שבע דירות של עמידר בעיר ולהתחיל כבר ביום רביעי למחרת החג בשיפוצים בדירות ובהכשרתן למגורים.

 

מבין שבע המשפחות שנזקקות כעת לדיור, שש התגוררו גם קודם לכן בדירות עמידר. הוא ציין כי לשתי משפחות מרובות ילדים מקרב שבע המשפחות יינתן סיוע מוגדל בשכר דירה על מנת שיוכלו לשכור דירות בשוק הפרטי: "נפגשתי עם ראש העירייה ואנשיו ולאחר מכן עם נציגי המשפחות שפונו. למרות הקושי, אני חושב שהם הבינו שמדובר בפתרון ראוי, בינתיים נסייע לעיריית עכו גם במימון שהותן של המשפחות בבתי מלון בעכו ונהריה".  


משפחות חסרות בית, היום מול עיריית עכו (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

אתמול בצהריים נפגש ח"כ שכיב שנאן (העבודה) עם ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, והעלה בפניו את בעיית הדיור שנוצרה בעקבות המהומות. "ראש העיר אמר כי פנה לשר השיכון, זאב בוים, ולמנכ"ל עמידר ובכוונתם לתת פתרון מיידי למשפחות שנמצאות ללא בית. הם יקבלו בתים חלופיים". ראש העיר הבטיח לח"כ שנאן לגייס כסף לשיקום הבתים ההרוסים.

 

המהומות בעכו הותירו משפחות חסרות בית. לחלקן, גם אין לאן לחזור, לאחר שהבית הוצת. בימים החולפים הגיעו המשפחות לחזית העירייה, וביקשו עזרה: "מאז שהכל קרה אנחנו עוברים מבית לבית, כל פעם אנחנו מתארחים אצל משפחה אחרת - אבל כמה זמן עוד יוכלו לארח אותנו?", אמרה ל-ynet ולאא רמאל, תושבת שיכון 3 בעכו, שחיפשה מקום דיור חלופי לעצמה, לאמהּ ולאחיה הקטן.

 

היא סיפרה שזו לא הפעם הראשונה שמתנכלים להם. במשך השנים שחלפו, לטענתה, הציתו את ביתה שלוש פעמים ומשפחות ערביות שהתגוררו בשכונה החליטו לעזוב את המקום. "כמה אנשים יכולים לסבול? זה משפחות עם ילדים שחששו לחיים שלהם, מה שקורה כאן היום זה לא סיפור חדש. זאת אוכלוסייה של צעירים יהודים שרוצה - שאנחנו הערבים נעזוב". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נותרו חסרי בית
צילום: ג'ורג' גינסברג
בינתיים בדשא ליד העירייה
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים