שתף קטע נבחר

רגיעה בעזה: החמושים מנצלים את הזמן לחתונות

ההפסקה במאבק היומיומי בישראל גרמה לעשרות מבוקשים לנצל את הזמן למיסוד הזוגיות. מבוקש שהתארס אמר ל-ynet: "כשאין מטוסים מעל הראש - יש זמן גם לדברים האלה"

גבירותי ורבותי, קבלו את החמוש והכלה במחיאות כפיים! בישראל טוענים כי בארגוני הטרור מנצלים את הרגיעה כדי לצבור נשק, אבל מסתבר שהחמושים משתמשים בזמן החופשי בין היתר לצרכים אישיים. ל-ynet נודע כי בחודשי הרגיעה הספיקו עשרות מבוקשים להתארס ולהתחתן.

 

המבוקשים המתחתנים מגיעים משורה של ארגונים כמו מגדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס,

פלוגות אל קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, ופלוגות צלאח א-דין של ועדות ההתנגדות העממית.

 

אחד החתנים המאושרים הוא אחמד ג'רבוע, איש הזרוע הצבאית של חמאס, הנמנה במעגל שומרי ראשו של ראש הממשלה ברצועה, איסמעיל הנייה.

 

גם בפלוגת אל קודס מכינים כבר את הצ'קים והבורקסים לקראת חתונתו של בכיר הארגון ב-26 לחודש. זהו גם יום השנה לחיסולו של מייסד הג'יהאד האסלאמי הד"ר פתחי שקאקי. "בעצם בחירת התאריך אנו רוצים לומר כי אנו זוכרים את המנהיג המייסד", אמר ל-ynet בכיר בארגון, "אנו ממשיכים ללכת בדרכו ולמרות הכיבוש והדיכוי ההתנגדות ממשיכה בלחימה וממשיכה בחיים".  

 

הבכיר הסביר כי החתונה לא גרמה לחברו לוותר על העיסוק בטרור. "זה שהאיש היה עסוק בימים האחרונים בהכנת החתונה זה לא אומר שהוא לקח חופש מההתנגדות", הסביר, "רק בשבוע שעבר הוא השלים סדנה אינטנסיבית וממושכת של אימונים. על כל פנים, מבחינתנו המאבק באויב והג'יהאד קודמים לכל".

 

גם אחד הבכירים בוועדות ההתנגדות העממית מתכנן לקחת לו אישה ולבנות לה בית. הבכיר המוכר לתקשורת אישר ל-ynet את הדיווח. "אני לא מבין למה זה כל כך מעניין אתכם אבל כן, אני מתכנן להתארס ולפני זה אני עסוק בהשלמת השיפוץ בבית", הוא אמר, "כשאין לך מטוסים מעל לראש וכשאין לך פלישות מהקרקע יש לך זמן גם לדברים האלה, אבל אנחנו כל הזמן עם היד על הדופק ועוקבים אחרי כל תנועה כי אלה היהודים יכולים ברגע להפר את ההסכם".

 

בין אלה שהתחתנו מהג'יהאד האיסלאמי בימים האחרונים היו שלושה חמושים שנפגעו מאש צה"ל. השלושה סובלים מקטיעות יד ורגל, "אבל הם נישאו לנשים רגילות. לעיתים הכלות הן פעילות בזרוע הנשית של הארגון ולעיתים מדובר בכלות ממשפחות שאין להן קשר לארגון", אמרו בארגון.

 

בשטחים מנסים לעזור לחתנים המיועדים ולהעניק להם סכום כספי שיעזור בהכנת האירוע.

לרוב ארגוני הטרור גם מממנים את הלהקה שמקיימת את טקס החתונה. בדרך כלל מדובר אפילו מדובר בלהקת הבית של הארגון. 

 

בשבועות הקרובים תערוך הזרוע העממית של החמאס ברצועה חתונה המונית ל-500 זוגות. האירוע מתקיים זו השנה השנייה ברציפות. בתנועה אמרו כי ההכנות לאירוע נמצאות בעיצומן וכי המטרה היא לסייע לאלה שלא יכולים להתחתן בעצמם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חתונה המונית (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
הצ'קים והבורקסים מוכנים? (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים