שתף קטע נבחר

יפו: ערבים ויהודים נאבקו יחד נגד הרס הגינה

אתמול בשעה 12:00 בצהריים הגיע דחפור לגינה הציבורית בשכונת עג'מי ביפו והחל לעקור את העצים. התושבים הזועמים נעמדו מולו ועצרו את העבודות: "לא תלו פה שלט אחד, ולא הודיעו לנו כלום. כנראה שידעו שנתנגד - ובצדק". העירייה: "העבודות נעצרו כדי לבחון את טענות התושבים"

תושבים יהודים, ערבים ונוצרים מאוחדים זה לא חזון אחרית הימים. מתברר שכל מה שצריך זה גורם ממסדי להיאבק בו, וכבר כולם הולכים יד ביד. תשאלו את עיריית תל אביב ומינהל מקרקעי ישראל שתכננו להרוס את הגינה השכונתית בעג'מי שביפו ולהפוך אותה לחניון.

 

הגינה הציבורית ברחוב קורצ'ק פינת טולוז נחשבת לפינת המחמד של תושבי שכונת עג'מי. קצת דשא וכמה עצים הם נוף די נדיר בשכונה העתיקה שנושקת לים. תושבי השכונה שגילו את התכנון לסלול במקום גם שני כבישים יצאו אתמול בצהריים (יום ה') למאבק. "איך יכול להיות שמבצעים כאלה עבודות מבלי לידע את התושבים" התריס תושב השכונה, העיתונאי רינו צרור, "הם לא תלו פה שלט אחד, ולא הודיעו לנו כלום. כנראה שהם ידעו שאנחנו נתנגד לעבודות האלה - ובצדק".


עקירת העצים בפארק (צילום: יהודית אילני)

 

"קיבלנו הבטחות מהעירייה שהגינה הזאת תשרת אותנו לפחות ל-30 השנים הקרובות", הסבירה יהודית אילני, תושבת השכונה, את גודל ההפתעה כשבסביבות השעה 12:00 הגיח דחפור משום מקום והחל להרוס את הגינה.

 

אך תושבי השכונה לא ויתרו. זמן קצר לאחר תחילת העבודות, ולאחר שהצליח לעקור כחמישה עצים, נעמדו מול הדחפור תושבים זועמים, שביקשו לברר את פשר עבודתו.

 

"הוא הסביר לנו שיש לו אישורים להרוס את הגינה", סיפר אחד המפגינים, "ורק אז התברר לנו שיש תוכניות להקים חניון ושני כבישים על חשבון איכות החיים שלנו. ואני כבר לא מדבר על ההיבט החוקי של העניין, בביצוע עבודות במרחק של

פחות מ-300 מטר מקו החוף".

 

בסופו של דבר, התושבים הזועמים הצליחו להגיע למהנדס האחראי על העבודות, ובפשרה של "שלום בית" הוחלט כי העבודות ייעצרו לכמה ימים, עד שיתבררו העובדות. 

 

מעיריית ת"א נמסר כי מנכ"ל המשלמה ליפו הורה על עצירת העבודות כדי לברר את טענות התושבים, והאם נהרס משהו שלא היה אמור להיהרס. "בכל מקרה, התושבים הוזמנו לפגישה עם נציגי העירייה ואנו מאמינים כי יימצא פתרון בהסכמה לעבודות שיש לעשות באזור", נמסר בנוסף.


פורסם לראשונה 16/10/2008 23:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל נא תעקור
צילום: יהודית אילני
מומלצים