שתף קטע נבחר

פורץ המחסומים

דתיים, מסורתיים, חילונים ואף חרדים הגיעו לפסטיבל הקהל ברמת אפעל. אחרי פנאלים והרצאות הם מילאו את הדשא ושרו יחד עם שולי רנד - האיש שפשוט מצליח לסחוף את כו-לם. וגם: איך ההצלחה לא עלתה לאמן הברסלבי לראש ומהו היעד הבא?

כשמיתרי הקול מאיימים לבקוע מעבר לקו הזקן, מהלב, מי בכלל מתייחס לכך ששולי רנד, שר על הדשא בפסטיבל הקהל ברמת אפעל ולא זוכר את כל מילות שיריו? "אתה ששמעת אותי עכשיו שר, ושרת כל מילה מהשיר, לא יכולת לעזור לי?", הוא שואל מהבמה וגם מבהיר "אמרתי לאשתי שיש לי חששות שמישהו מלמעלה לא רוצה שיהיה מופע היום. אתמול בערב חלמתי ש-300 עורבים רודפים אחרי ואין לי קול"'. 

 

אז אולי תגידו לי אתם (ועוד 42 אלף לפחות שקנו את הדיסק): מה יש אצל רנד ששבר אצלי כל אתיקה עיתונאית מינימלית, שאני מוצא את עצמי בסוף הראיון מחבק חזק את האיש הגדול והמתוק הזה, שחליפת ברסלב יורדת לברכיו, אך הצליח גם איתה להיות אהוד על כל המגזרים, ולפרוץ את כל המחסומים.

 

אחרי שרנד סיים את להיטיו "סגולה" ו"אייכה", והקהל שידע לשיר כל מילה פתח את עיניו - הוא מצא את שולי רנד ואסף אמדורסקי על הבמה יחד, יושבים על שני כיסאות פלסטיק ושרים כמו בצו פיוס מודל 2008 את "נקודה טובה" (שיר הנושא של אלבומו שמבוצע במקור עם אהוד בנאי) כשלאסף כיפת השמיים ולעומתו שולי במיטב מלבושיו הברסלביים.

 

ולסיום: מעבר לפריצת הדרך שסולל שולי לזמרי הז'אנר (אפשר לכתוב מילים אמיתיות מהלב ורגשות והתלבטויות ולא רק פסוקים ושירי שמחה חיוביים...ולהצליח) הוא חולל מהפיכה בכישוריו הרבים: בתחום התיאטרון עם "יארצייט", האוסקר בסרט "אושפיזין" ועכשיו עבר את קו הפלטינה עם הדיסק. אם תקשיבו לראיון, תוכלו לדעת לאן ליבו עכשיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד רומנו
סחף. רנד
צילום: אוהד רומנו
אודי גפן
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים