שתף קטע נבחר

פרס: האפיפיור יבוא, בלי קשר לכיתוב על פיוס

הנשיא ביקש "שלא לקשור בין הסוגיה של פיוס ה-12 לבין הגעתו של האפיפיור לישראל", לאחר התבטאות של בכיר בוותיקן נגד הביקור - בשל כתובת במוזיאון "יד ושם"

הנשיא רוצה להבטיח את השלום גם בין ישראל לוותיקן. נשיא המדינה, שמעון פרס, הפציר היום (א') בוותיקן שלא לתת לוויכוח על אזכורו השלילי של האפיפיור פיוס ה-12 במוזיאון "יד ושם" בירושלים, למנוע את בואו של בנדיקטוס ה-16 לישראל.

 

"אין קשר בין הסוגיה של פיוס ה-12 לבין הגעתו של האפיפיור לישראל. לא צריך לקשור בין הדברים", אמר פרס. "אפשר לגשר על הפערים", הבהיר הנשיא, וציין כי יש לו הערכה גדולה לבנדיקטוס ה-16, אותו פגש מספר פעמים בעבר.

 

המתיחות - שאותה ביקשו להשכיח במהרה הן בוותיקן והן במשרד החוץ - עלתה אתמול בשל ציטוט דבריו של פטר גומפל, אחד הקרדינלים בוותיקן.

לדבריו, אם האפיפיור יבקר בישראל כל עוד לא שונה הכיתוב במוזיאון "יד ושם" לצד תמונתו של האפיפיור פיוס ה-12, הרומז כי הוא שתק נוכח שואת יהודי אירופה - יהיה זה "סקנדל לקתולים".

 

בוותיקן התנערו מהדברים. "ההתבטאות החריגה של האב גומפל לא מצאה אוזן קשבת בוותיקן, והבהרה שפרסם הוותיקן בעצם מסדירה את העניין לשביעות רצוננו", אמר דובר משרד החוץ לתקשורת הישראלית, יוסי לוי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. צו פיוס
צילום: גיל יוחנן
בנדיקטוס ה-16. יבוא?
צילום: AP
מומלצים