שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבחירות בארה"ב: הגברים חולים על פיילין
  מושלת אלסקה נבחרה כדי לפתות את ציבור המצביעות, אבל הלשון הקשוחה שלה הובילה לכך שמרבית אוהדיה הם דווקא גברים, ש"גאים להצביע לחתיכה"

  בנאומים של המועמדת הרפובליקנית לתפקיד סגנית נשיא ארה"ב לא נדיר לשמוע נהמות. גם המועמד הדמוקרטי, ברק אובאמה, כבר התלונן על הקריאות המלוות את הופעותיה של שרה פיילין. יש מי שמדמים זאת למשחק כדורגל. ואכן, העיתון "ניו יורק טיימס" בדק ומצא שכמו בכדורגל, גם קהל האוהדים של פיילין מורכב ברובו מגברים.

   

  "את מטריפה אותי, שרה", קרא אחד הגברים שלבש מעיל ציד אדום בעוד גברת פיילין פסעה אל האנגר המטוסים בעיר בנגור שבמיין, בשבוע שעבר. הוא החזיק בשלט עבודת-יד עליו נכתב "ברנשים למען שרה" וחבש כובע של איגוד הרובים הלאומי. הוא רקד לעצמו קצת - זה קטע בעצרות של שרה פיילין.


  שרה פיילין בעצרת תמיכה (צילום: AFP)

    

  "אני מרגישה בבית", אמרה פיילין, מביטה אל קהל של כמעט 6,000 אנשים. "אני רואה את בגדי העבודה והנעלים המחודדות. אתם חבר'ה נהדרים". הטסטוסטרון זורם ברוב האירועים שלה, גיטרות רועשות בסגנון AC/DC מקבלות את פניה. "זה די מגניב", היא אומרת וכולם צוחקים.

   

  גם הגברים חושבים ששרה פיילין נהדרת, או לפחות אותם גברים שבאים לשמוע אותה. לעיתים הם יעשו מרחק רב כדי לשמוע אותה: "התעוררתי ב-2 בבוקר כדי לסיים את העבודה עד 6 ולהגיע לפה עד 7", אמר מייק ספנסר, שף מדקסטר, מיין. ספנסר המתין בהאנגר הקריר בחולצת "לא-באמה", במשך כמעט 3 שעות.

   

  גברים אוהבים יותר

  בעיצומה של ה"פיילין-מאניה", זמן קצר אחרי שהופיעה לראשונה בוועידת הרפוליקנים בספטמבר, הרקיעה התמיכה בפיילין בקרב גברים לשחקים. לפי סקר שערך העיתון, שיעור התמיכה בפיילין בקרב ציבור המצביעים היה אז גבוה בשמונה אחוזים על פני שיעור התמיכה בקרב המצביעות, ועמד על 44 אחוזי תמיכה. זאת, למרות שבמידה רבה נבחרה בתחילה כדי למשוך את קהל הבוחרות.

   

  מאז, המשיכה פיילין לנקוט בפוליטיקה קשוחה ושיעור התמיכה בה בקרב שני המינים - צנח, בעיקר בקרב גברים. היא מותקפת מכאן ומכאן אפילו על-ידי השמרנים, ומצטיירת כלא-רצינית ולא-זהירה. "זה לא שהיא חושבת בקול רם. היא פשוט... אומרת דברים", כתב הוול סטריט ג'ורנל. "היא לא מדברת ברצינות אבל מנסה לייצר התרחשות".


  "ברנשים למען פיילין" (צילום:AFP)

   

  ובכל זאת, עיקר מגניהּ הם ג'ו ושישיית הבירות, שמושכים בכתפיים לנוכח הביקורת על פיילין באמצעי התקשורת. הם אומרים שהם מעריכים את פיילין על כך שהיא מצליחה להתעלות על כל זה - על כמה שהיא "אמיתית" ו"דומה לנו".

   

  "טינה פיי הולכת לעשות את הקטע שלה, אבל זה לא מפריע לי בכלל", אמר רוב מקליין, סוכן ביטוח מאבון אינדיאנה,

  בהתייחס להופעתה בתוכנית "סטרדיי נייט לייב". מקליין לבש כפתור שעליו נכתב "גאה להצביע לחתיכה" ולווה באשתו שאנן שענדה כפתור "ריד מיי ליפסטיק".

   

  "הביקורת היא חלק מהתהליך", אמר מקליין. "מי לא יכול לסמוך על אימא לילדים?". למרות שהיו באירוע גם נשים רבות - רעיות ובנות של מעריצים שרופים - ברור להן כי הן בעמדת מיעוט. "זה לא קמפיין של ליידיז", אמרה לינדה טיגן מניו המפשיר. היא הסתכלה סביב, "נראה שיש פה הרבה בחורים. אני מניחה שיש פה אולי יחס של 70-30 אחוז בנים, אולי 65-35. זה די בולט".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים