שתף קטע נבחר

חשד: נשאר מחוץ למועדון בת"א והשליך זיקוק

המשטרה עצרה צעיר בן 22 בחשד שהשליך ביום שבת זיקוק על מועדון במרכז ה"לונדון מיניסטור" בתל-אביב. ההערכה היא כי האיש זעם על כך שלא הוכנס ערב קודם לכך למועדון

סלקציה מסוכנת. המשטרה עצרה אמש (יום א') גבר בן 22 בחשד שזרק ביום שבת לפנות ערב זיקוק 30 מ"מ לעבר מועדון במרכז ה"לונדון מיניסטור" בתל-אביב. במשטרה חושדים כי האיש, אילי מנדלפרוסט, ביצע את המעשה לאחר שלא הוכנס למועדון. הוא עצמו מכחיש כל קשר לאירוע.

 

ביום שבת לפנות ערב נשמע קול נפץ חזק במרכז שברחוב אבן גבירול בתל אביב וגרם לבהלה במקום. לאזור הוזעקו כוחות של משטרה, מד"א ומכבי אש.


זירת השלכת המטען (צילום: ירון ברנר)

 

מבדיקה ראשונית התברר, כי הרעש נגרם בעקבות מטען שהושלך לעבר מועדון ה"לנדן". הזיקוק גרם לנזק קל מאוד לדלת של המועדון.

 

למקום הגיעו מומחי הזיהוי פלילי וחבלני משטרה שאספו את השיירים. במקביל נאספו עדויות מאנשים שהיו במקום. הם סיפרו, כי החשוד הגיע אל רחבת הלונדון מיניסטור על אופנוע, זרק את הזיקוק ונמלט מהמקום.

 

נראה כי המטען לא סיכן איש, משום שלא היו במקום מבלים באותה השעה. במשטרת תל-אביב החלו לחקור ומבדיקה עם בעלי המועדון עלה החשד שהאיש מסורב כניסה למועדון במשך זמן רב. לפני כשבוע היה באותו המקום ניסיון הצתה, אך בעלי המקום לא התלוננו.

 

מעצרו של מנדלפרוסט הוארך היום בשלושה ימים. השופט מרדכי פלד קבע, כי עד כה מחומר החקירה עולה חשד ראשוני לביצוע המעשה. לדבריו, קיימת אפשרות שהחקירה תשובש אם מנדלפרוסט ישוחרר.

 

נציג המשטרה אמר בדיון בבית המשפט, כי מנדלפרוסט סרב לענות על רוב השאלות בעניינו והוא שומר על זכות השתיקה. פרקליטו הציג לבית המשפט חשבוניות מס לפיהן בזמן זריקת המטען היה מנדלפרוסט בבית קפה ובפיצריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האזור בו הושלך המטען
צילום: ירון ברנר
מומלצים