שתף קטע נבחר

חפצי קודש עתיקים מקוצ'ין נגנבו מבית כנסת

בין היתר נגנבו מבית הכנסת כתרי ספרי תורה בני כ-300 שנה. "הכסף זניח", הסביר קב"ט היישוב נבטים, "מדובר בפריצה לקודש הקודשים"

גניבת תורה בשמחת תורה: אלמונים פרצו הלילה (יום ג') לבית הכנסת של יהודי קוצ'ין במושב נבטים, שבמועצה האזורית בני שמעון, וגנבו מהמקום חמישה כתרים של ספרי תורה וכעשרה רימונים. בין חפצי הקודש הגנובים, גם כתרים בני כ-300 שנה, ששרדו את המסע מקוצ'ין לישראל.

 

"שומר הלילה הזעיק אותי בדחיפות לבית הכנסת", סיפר ל-ynet קב"ט היישוב. "כשהגעתי למקום, חשכו עיני. מבית הכנסת נגנבו כתרים של ספרי תורה העשויים זהב וכסף וכן עשרה רימונים. מדובר בכתרים יקרי ערך, חפצי קודש עתיקים".

  

הקב"ט, תושב המקום, סיפר כי כל תושבי המקום היו בהלם לנוכח הגניבה. "עמדו לי דמעות בעיניים. כולם היו ללא מילים. הכסף במקרה הזה הוא זניח. מדובר בעתיקות שהגיעו מקוצ'ין שבהודו. זה הרס לנו את כל החג. מדובר בפריצה לקודש הקודשים".  

 

הוא הוסיף כי למרות הגניבה התנהלה בבית הכנסת תפילת החג כרגיל. הוא דיווח על הפריצה למשטרת העיירות שהגיעה לזירת האירוע כעבור זמן קצר. "אנחנו חוקרים את נסיבות המקרה, אך טרם נעצרו חשודים", סיפר ל-ynet מפקד משטרת העיירות, סגן-ניצב אילן פרץ.  

 

"מדובר באלמונים שעברו את הגדר, ביצעו את הגניבה ושבו חזרה. אנחנו מודעים למשמעות הרגשית והערכית של החפצים הגנובים ונשקיע את כל המשאבים שבידינו כדי לאתר את הגנבים ולהשיב את הגניבה", אמר פרץ.

  

ראש מועצת בני שמעון, משה פאוול, אמר כי "מדובר בפשע נורא ואיום ביום חג של שמחת תורה. להיכנס לבית כנסת ולפגוע בקודש הקודשים של תושבי היישוב. אני סמוך ובטוח, כי המשטרה תעשה כל מה שצריך כדי למצוא את הפושעים ולמצות עמם את הדין".

 

המידע הראשוני הגיע בדואר האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קודש הקודשים (אילוסטרציה)
צילום: לע"מ
מומלצים