שתף קטע נבחר

בגדי פיילין החדשים עלו 150 אלף דולר

הוועידה הלאומית הרפובליקנית הוציאה את הסכום על בגדים ואביזרים למועמדת לסגנית נשיא שרה פיילין ומשפחתה. מומחים מעלים ספקות לגבי חוקיות רכישת הפריטים. ממטה מקיין נמסר כי הבגדים יתרמו לצדקה אחרי הבחירות

הוועידה הלאומית הרפובליקנית הוציאה יותר מ-150 אלף דולר על הלבשה ואקססוריז למועמדת לסגנית הנשיא שרה פיילין ומשפחתה מאז הודעתו של המועמד לנשיאות מטעם המפלגה, ג'ון מקיין, על המינוי בסוף אוגוסט. 

 

לפי דו"חות חשיפה פיננסיים, ההוצאות על בגדים ואביזרים החלו בתחילת ספטמבר, והן כוללות חשבונות מסקס פיפת' אבניו בסט. לואיס ובניו יורק בסך של 49,425.74 דולר. ברישומים מופיעים גם שני מסעות קניות גדולים בניימן מרקוס במיניאפוליס, כולל מסע קניות בסך 75,062.63 דולר בתחילת ספטמבר.

 

הוועידה הרפובליקנית הוציאה גם 4,716.49 דולר על תספורות ואיפור במהלך ספטמבר. באוגוסט לא דווח על הוצאות בתחום זה. רכישות נוספות כוללות הוצאה של 295 דולר בחנות התינוקות פסיפייר והוצאה של 4,902.45 דולר בחנות בגדים יוקרתית לגברים.

 

ספקות לגבי חוקיות ההוצאות

מומחים למימון מסעות בחירות העלו מיד ספקות לגבי חוקיות ההוצאות במסגרת העמדה ארוכת השנים של ועדת הבחירות הפדרלית לגבי רכישת פריטים לשימוש אישי בכספי הקמפיין.

 

מטה מקיין התבקש להגיב על ההוצאות, בעיקר על 150 אלף דולר לרכישות בחנויות כלבו וייעוץ בנושאי איפור שהתבצעו מיד לאחר ההודעה על מינויה

של פיילין, ולא נכללו בדו"חות קודמים.

 

דוברת הקמפיין מריה קומלה סירבה לענות על שאלות פרטניות לגבי ההוצאות, ואמרה: "הקמפיין לא מגיב על החלטות אסטרטגיות לגבי ניצול המשאבים הפיננסיים הזמינים".

 

אך מספר שעות אחרי פרסום הדו"ח הפיננסי ואחרי שהועלו שאלות משפטיות לגביו הוציא הקמפיין הודעה חדשה, בה נאמר: "עם כל הסוגיות החשובות שעימן מתמודדת המדינה היום, זה מדהים שאנחנו מבזבזים זמן בדיבורים על מכנסיים וחולצות. הכוונה תמיד היתה להעביר את הבגדים הללו לצדקה אחרי סיום הקמפיין".

 

נושא ההלבשה והטיפוח במסעות בחירות הפך לסיכון פוליטי בשנים האחרונות ועורר מספר פעמים ביקורת ציבורית חריפה. בשנת 2000 ספג המועמד הדמוקרטי אל גור ביקורת על שינוי גווני הבגדים שלו. ב-2006 עמדו שתי תספורות במחיר של 3,000 דולר של הילארי קלינטון במרכזה של ביקורת כזו.

 

ב-2007 כיכב הדמוקרט ג'ון אדוארדס עם תספורת ב-400 דולר, והשנה נמתחה ביקורת על נעליים ב-520 דולר שרכש מקיין.

 

סקירה של דו"חות דומים של הקמפיין של המועמד הדמוקרטי ברק אובמה העלתה כי הוועידה הלאומית הדמוקרטית לא רשמה הוצאות על הלבשה וטיפוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיילין: מסע קניות בניימן מרקוס
צילום: AP
מומלצים