שתף קטע נבחר

עדות נגד הירשזון: בהסתדרות חילקו צ'קים ריקים

מחליפו של הירשזון כיו"ר ההסתדרות הלאומית, אנשל אשכנזי, העיד כי נהוג היה לחתום על צ'קים פתוחים עבור חלק מהעובדים. על המחאות עבור הירשזון בסך 26 אלף שקל, שעליהן היה חתום, אמר כי סבר שהן "החזרי הוצאות"

כיצד הגיעו כספים מההסתדרות הלאומית אל חשבונו האישי של אברהם הירשזון? עדותו הבוקר (יום ה') של אנשל אשכנזי - מי שהחליף את הירשזון כיו"ר ההסתדרות - מגלה טפח מההתנהלות הפיננסית של הארגון, שייתכן כי איפשרה מעילה בכספים.

 

אשכנזי שימש כממלא מקומו של הירשזון מ-2003, והחליף אותו בתפקיד ב-2005. הוא חשף בפני בית המשפט כי נהג לחתום על המחאות ריקות (צ'קים פתוחים) והוסיף כי זה היה הנוהל במשך שנים. "זה היה סטנדרט לא טוב, אבל זה היה הסטנדרט", העיד. "מדובר בחברים, התקדמנו ביחד, ובחלומות הכי שחורים שלי לא הייתי מעלה על דעתי שהם לא ימלאו את תפקידם נאמנה".

 

התביעה הציגה לאשכנזי שתי המחאות בסכום כולל של 26 אלף שקלים, שהועברו להירשזון, ועליהן הוא חתום. אשכנזי אמר כי הוא חשב שמדובר בהחזרי הוצאות בגין קבלות שהגיש.

 

הוא הוסיף כי לדעתו הירשזון היה אמור לקבל החזרי הוצאות בסך 2,500 שקל בחודש. לדבריו, מאחר שהירשזון הוא איש פוליטי, שהיו לו פגישות רבות, סביר להניח שההוצאות היו גבוהות. למרות זאת, אשכנזי אמר כי סבר שההוצאות של הירשזון היו חריגות בגין תשלומים למסעדות. 

 

עוד אמר אשכנזי בעדותו כי הירשזון היה היושב ראש, ולכן אף אחד

לא בדק אותו: "הוא זה שמינה ראשי אגפים ויכול היה לשלוח אותי הביתה".

 

לאחרונה העיד שלמה ארואס, שליח בהסתדרות העובדים הלאומית, כי קיבל מעטפות המיועדות לשר לשעבר, וכן שפרט כסף מההמחאות למזומן, והפקיד אותו לשני חשבונות של הירשזון. בנוסף, טען כי נהג להגיע לביתו של הירשזון ברמת אביב, שם מסר לעובדת זרה בבית מעטפה.

 

השליח אמר כי לא ידע מה יש במעטפות, וטען שהגזבר עובדיה כהן, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בפרשה, אמר לו כי יש להעביר אותן באופן דחוף להירשזון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירשזון. העדויות מצטברות
צילום: ירון ברנר
אשכנזי. חתם על המחאות ריקות
צילום: ירון ברנר
מומלצים