שתף קטע נבחר

לבני: לא השתכנעתי שש"ס רוצה להיות בממשלה

מקורבי יו"ר קדימה אומרים כי לבני לא מתכוונת להרחיק לכת בהצעות נוספות לש"ס. לבני אמרה כי בקרוב תחליט אם להציג ממשלה צרה בשבוע הבא, או להודיע על הליכה לבחירות

11 ימים לפני המועד האחרון שבו היא יכולה להציג את ממשלתה לכנסת ואחרי שהתקפלה בפני ש"ס - מתחילה יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני, לאבד את הסבלנות בכל הקשור למשא ומתן עם ש"ס.

 

"לא השתכנעתי שש"ס רוצה להיות בממשלה", אמרה לבני למקורביה. לדבריהם, לבני לא מתכוונת להרחיק לכת בהצעות נוספות לש"ס. הבוקר שוחחה שרת החוץ עם כמה בכירים בקדימה ועדכנה אותם במשא ומתן. היא הוסיפה כי בקרוב תחליט אם להציג ממשלה צרה בשבוע הבא, או להודיע על הליכה לבחירות.

 

הלילה פורסם כי ראש הממשלה המיועדת, יצאה מגדרה והצעותיה לש"ס וליהדות התורה מסתכמות עתה בכמעט מיליארד שקל - במקום חצי מיליארד. ומתברר שזה לא מספיק. ההצעה נדחתה על-ידי ש"ס.

 

בסביבתו של יו"ר ש"ס, אלי ישי, אמרו הבוקר כי המפלגה תצטרף לממשלה רק אם תהיה "בשורה אמיתית לעם ישראל ולא בשורה וירטואלית כפי שיש המבקשים להציג".

 

בש"ס אומרים עוד כי ישי שוחח בנושא עם מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, עדכן אותו בפרטים ובתיאום עימו החליט לדחות את הצעת קדימה.

ישי הזהיר אמש את אנשי לבני לבל תאיים על ש"ס בהקמת ממשלה צרה: "שלא ישימו לנו אקדח לרקה, ושלא יאיימו עלינו באולטימטומים. אם לבני תציג ממשלה צרה ביום שני, נצביע נגד".

 

בעוד המשא ומתן עם ש"ס לא מתקדם - דווקא בגזרת מרצ נרשמה התקדמות. אתמול בצהריים נפגשו צוותי המשא ומתן של קדימה ומרצ. יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר כי נרשמה התקדמות במשא ומתן, לאחר שחלק מדרישותיה של מפלגתו נענו על ידי קדימה. מרצ דרשה בין היתר להבטיח רשת ביטחון לכספי הפנסיה לנוכח המשבר הכלכלי העולמי, לא להעלות את מחיר התחבורה הציבורית בתחילת 2009 וכן להקצות כספים למעונות יום. נראה כי דרישותיה ייענו על-ידי קדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. הזמן אוזל וכך גם הסבלנות
צילום: אלי עוזי
ישי. לא השתכנעה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים