שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עלו ברשת - ריקוד החתונות האולטימטיבי
  חתן וכלה בריקוד ראשון שעוד לא ראיתם, סרט טבע ביתי על צרעה וחגב, כוכב המוו בסאן פרנסיסקו, ומקבץ אתרים הקשורים בסביבה וביוזמות חברתיות

  פייבוריט

  ספריית וידאו למנהלים בלבד - המאמן העסקי הצעיר והלא שגרתי השל רחלביץ' אחראי להברקה האינטרנטית הבאה: "ספרייה" ענקית של הרצאות, מצגות וסרטוני וידאו מהרשת, שמתמקדים בכל מה שקשור בניהול עסקים – ייזום, שיווק, כוח אדם, מכירות ומסחר. אף שהרעיון ליצור מאגר קישורים הוא פשוט למדי – מדובר באתר מרשים ומושקע במיוחד, המציע לגולש הישראלי קורס VOD מזורז בניהול עסקים. האתר מאפשר מפגש ראשון עם עשרות גורואי שיווק ואנשי עסקים בכירים מכל העולם, מציג תפישות שונות לפתרון משברים ולייעול הפעילות העסקית, ומבטיח את שיפור מיומנויות הניהול של כל צופה.

   

  רחלביץ' מלווה מנהלי ארגונים וחברות, ועל סמך ניסיונו ביקש להציע לידידיו וללקוחותיו מהמגזר העסקי להתוודע אל שיטות ניהול חדשות, להכיר טכנולוגיות שיווק ומכירות חדשניות, ובעיקר לעודד את המנהלים לטפח את כוח האדם שבארגונם. כך נולדה היוזמה להקים את ספריית "ניווט עסקי". לצד כל סרטון והרצאה מצולמת בספרייה מופיע תקציר מפורט ופרשנות מרתקת בעברית על מהות ההרצאה, ומידע על המרצה ועל מעמדו בעולם העסקים, שנכתבו בידי רחלביץ'. לנרשמים כמנויים מציע האתר עדכונים שבועיים על מאמרים וסרטונים חדשים במאגר, ומידע על כינוסים והרצאות על ניהול עסקים. עוד היבט חשוב של האתר המצוין הזה: כל הבאנרים באתר מוקדשים לפרסום עמותות ומלכ"רים למען הקהילה.

   

  השימושיה הירוקה

  מקבץ של אתרים אקולוגיים איכותיים וקישורים ליוזמות חברתיות:

   

  אקולוקו – התוכן האקולוגי ברשת הישראלית זכה בימים האחרונים לחיזוק משמעותי ביותר עם השקתו של "אקולוקו", עולם וירטואלי אקולוגי לילדים בעברית ובאנגלית. ב"אקולוקו" יכול כל ילד לבחור לעצמו דמות שתשמש כזהותו באתר, להכיר ילדים אחרים, לשחק איתם, למלא משימות ולשתף ביצירות ובתכנים בקהילות. היתרונות המובהקים של "אקולוקו" הם בעיצובו היפהפה, בשפה העברית, ובעובדה שהוא מספק לילדים סביבת משחק סגורה ומוגנת. הערך המוסף שלו – המיקוד בערכים
  סביבתיים ואחריות חברתית – הוא סיבה מצוינת לכל הורה להציע לילדיו להתנסות בו.

   

  הסביבה של גילי – העיתונאי הירוק והמוערך גילי סופר השיק בלוג סביבה משובח, שמביא חדשות, מאמרים ומדריכים על כל עניין שיש לו היבט אקטיביסטי: זכויות אדם ובעלי חיים, חקיקה ירוקה, אדמה ובניין, זיהום ופסולת, תחבורה ומאבקים סביבתיים. האתר בנוי אמנם על פלטפורמת וורדפרס שמשמשת בדרך כלל בלוגרים עצמאיים, אולם המבנה והעיצוב שלו עומדים בתחרות גם עם אתרי התוכן הגדולים.

   

  מלאכים 2008 – מדי שנה מעניק איגוד האינטרנט הישראלי תג יוקרתי לאתרים הישראלים שניצלו בחוכמה את יתרונות המדיום למען החברה והקהילה. התג, "מלאכים ברשת", מוענק לשנתיים לפורומים ולקהילות תמיכה, לארגוני התנדבות, ולמיזמים פרטיים ללא כוונת רווח, שתרמו למשתמשים שירות חשוב.

   

  השנה זכו בתג הזה, בין היתר, האתר "ממאיר", שהקים חולה הסרטן הצעיר עידן שניר ז"ל במטרה לתמוך בחולי סרטן אחרים באמצעות תכנים מצחיקים, האתר "איבוד" שמציע לוח חינם להשבת אבדות, והאתר של עמותת "כמוך" המספק הצעות להתנדבות על בסיס מקומי. באתר של איגוד האינטרנט אפשר לעיין ברשימה המלאה של מקבלי התג.

   

  הדפס ירוק – מיזם מקסים וגאוני: האתר הזה מעודד את הגולשים להימנע ככל האפשר מניירת ומהדפסות מיותרות, מציע תוכנה המסייעת לצמצום מסמכים ולהשמטת עמודים מיותרים מתוכם, וכלי שהופך אותם לקבצי PDF לצרכי שמירה ללא שינוי. כל גולש מוזמן לעקוב אחר כמות הנייר שחסך, וכל הגולשים יכולים להתעדכן במספר הדפים הכללי שנחסכו עד אותו רגע באמצעות

  האתר, ובמספר העצים שניצלו כך מכריתה(גדעון נח).

   

  אופנונוע – את ErockIT המציא המהנדס הגרמני סטפן גולאס, שהכליא בין אופניים לאופנוע ויצר אב-טיפוס מהפכני: אופניים עם מנוע חשמלי, הנטען תוך כדי נסיעה ומגיע למהירות של עד 80 קמ"ש. רוכב האופניים/אופנוע הזה אמנם נדרש לדווש קלות, אולם הרכיבה אינה דורשת מאמץ גופני. החיסרון היחיד: המחיר. מכיוון שכלי כזה לא מיוצר סדרתית בידי שום יצרן רכב מוכר, עומד מחירו על כ-44 אלף דולר.

   

  חוסכי אנרגיה – מאגר של עשרות מאמרים ומדריכים באנגלית לחיסכון באנרגיה במרחב האישי, המוסדי והציבורי (גדעון נח).

   

  תינוק אורגני – ברוח הזמן: חנות מקוונת לבגדי תינוקות וילדים עד גיל 4, מכותנה אורגנית שמעולם לא רוססה.

   

  חדש בטיוב

  מקבץ מהסרטונים השווים באתרי הווידאו:

   

  רק אלוהים לבדו – שאלה בהסתברות: אם משאית ענקית במסלול שלצדכם נוטה על צדה תוך כדי נסיעה מהירה על גשר גבוה, ומועכת תחתיה לחלוטין את הרכב שבו נהגתם – מהם, לכל הרוחות, הסיכויים שתצליחו בכלל לחיות כדי לספר על התאונה המחרידה הזו? האירוע שתועד בסרטון הזה חזק מכל סרט פעולה שראיתם, כי כאן התערב אלוהים בכבודו ובעצמו בעלילה, ושינה את הסוף הרע המובן מאליו. שום דבר אחר לא יצליח להסביר את הנס הזה (מישל דור).

   

  מצביעים ומצלמים – יוטיוב ורשת הטלוויזיה הציבורית בארה"ב PBS קוראים בימים אלה לציבור המצביעים בבחירות לנשיאות לקחת איתם לכל מקום את מצלמת הווידאו שלהם ביום הבחירות, ולתעד כל מהלך שקשור בבחירות שלהם – את ההתרגשות, השמחה, התקלות, הציפיה ועוד. הסרטונים המעניינים ביותר שיועלו ליוטיוב יוקרנו גם ברשת הטלוויזיה, ויאפשרו למחלקות
  החדשות שלה לדווח על הבחירות בממד חסר תקדים, מנקודת המבט של האזרח הכי קטן.

   

  הצרעה החופרת – לפעמים, לא צריך יותר מאורך רוח, תבונה וקצת רגישות, כדי לזהות הזדמנות ליצור יצירת מופת. סרטו הקצר של עמי רותם, המצלם בהתנדבות כתבות למגזינים העצמאיים בערוץ הקהילתי של הערבה התיכונה, הוא הוכחה לכך: הרגישות ואורך הרוח של רותם אפשרו לו לזהות הזדמנות לסרט טבע נדיר למדי ממש בחצר ביתו.

   

  רותם עקב מקרוב אחר צרעה שחורה, שהממה בארס חגב גדול, חפרה בור במידותיו, וגררה אותו, חי אך משותק, לתוך המחילה, שם תספק גופתו את המזון הנדרש לביצה שהטילה מעליו. בסופו של התהליך מילאה הצרעה את המחילה בחול, והסוותה את פתחה. הסרטון המרתק הזה זיכה את יוצרו בפרס השני בתחרות "סרט הטלוויזיה הקהילתית הטוב ביותר של כל הזמנים" בכינוס שהתקיים בחודש שעבר בחיפה, במידה רבה של צדק (קרין אלון).

   

  נסיכת וולגריה – הכירו את באסטי הארט, שמה הדו-משמעי של בעלת באר עצומת שדיים מפנסילבניה, שאת פרסומה הרב עשתה מהשימושים הבלתי שגרתיים שהיא עושה בהם.

  כאן, בשלבי האודישן של תחרות הכשרונות האמריקנית America's Got Talent היא מועכת בעזרת שדיה שישיית פחיות בירה.

  וכאן היא מניפה בעזרת כשרונה המיוחד בלבד חבית ריקה של בירה.

  • ויש לה אפילו אתר בית (אבל בכנות, הוא לא שווה את זמנכם).

   

  לונה פארק לעניים – שתי אלטרנטיבות מטורפות לבילויים קונבנציונליים, בחסות משועממי מעמד הצווארון הכחול של אמריקה:

  • במקום כרטיס ללונה פארק, אפשר להיתלות על כף החפירה של הדחפור המשפחתי, ולהתעופף קצת באוויר (ארז).

  • ובמקום לחכות להתרגשות של יום העצמאות, אפשר לארגן לעצמכם מופעי זיקוקים פרטי בפארק השכונתי.

   

  כוכב המוות מכה שנית – אם תהיתם איך ייראה היום שבו כוכב המוות של אימפריית הרשע מ"מלחמת הכוכבים" יחנה ממש מעל סאן פרנסיסקו – הנה התשובה. יוצריו של הסרטון הגאוני הזה שילבו בכשרון רב ובטבעיות אלמנטים מסדרת המדע הבדיוני בתוך סיטואציות שגרתיות שצולמו בעיר (ארז).

   

  זהירות, מגדל! – ואף שראיתם עשרות פיצוצים מבוקרים של גורדי שחקים, לעולם לא תשתעממו אם תצפו בעוד אחד.

   

  אוקטופוסי – סרט אנימציה קצר: זוג תמנונים מאוהב שוחה להנאתו באקווריום הקטן בחנות דגים ונהנה מהחיים. יום אחד מגיע איש רע, שקנה את התמנונה ותכנן עליה כמנה עיקרית. התמנון המאוהב לא חשב פעמיים, ויצא למסע שישיב לחיקו את תמנונתו. סרטון מצחיק עם סוף מפתיע (עמית פל).

   

  ריקוד ראשון – הסרטון הזה צולם באיכות ירודה למדי בחתונה שגרתית, שהפכה למופע מאולתר כאשר הזוג הטרי והמשעמם למראה הפתיע בריקוד ראשון עליז, שהוא מחווה לכל הסגנונות (דן דקל).

   

  דגל, שק! – ולסיום: מופע מרשים של דגלני חיל הים האמריקני (אלי טובולסקי).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קורס פרטי למנהל המתחיל (אילוסטרציה)
  צילום מסך
  מומלצים