שתף קטע נבחר

ארבעה הרוגים בהתרסקות מטוס קל בשרון

מטוס קל התרסק בשדות של מושב בצרה בשרון. צוותי מד"א שהגיעו למקום קבעו את מותם של הנוסעים. המטוס עלה באש לאחר ההתרסקות. חובש: לא היה מה לעשות כדי להציל אותם. עד ראייה: ראיתי את המטוס נופל ולאחר מכן היה פיצוץ

תאונה אווירית קשה באזור השרון: ארבעה בני-אדם נהרגו אחר הצהריים (יום ו') בהתרסקות מטוס קל מסוג ססנה סמוך למושב בצרה. צוותי מד"א קבעו את מותם. נסיבות ההתרסקות לא ברורות.

 

סמוך לשעה 16:30 התקבל דיווח במשטרה ובמד"א על מטוס שהתרסק. לכוחות ההצלה שהגיעו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותם של שני בני-אדם. זמן קצר לאחר מכן אותרו גופותיהם של שני בני אדם נוספים.

 

המטוס התרסק בשטח חקלאי שבין כביש 4 לבתים של מושב בצרה, כחמישים מטרים מבתי המושב, ועלה באש. כתוצאה מההתרסקות המטוס התפרק לחלקים רבים שהתפזרו לכל עבר.


זירת ההתרסקות (צילום: עידו ארז)

 

זיו לבבי, שהיה עד להתרסקות, סיפר ל-ynet: "נסעתי בכביש 4 ופניתי לכיוון בצרה. פתאום ראיתי מטוס קל נופל למטה, כשהאף שלו לכיוון הקרקע. כמו אבן שנופלת מהשמיים. לא ראיתי שהיה ניסיון של המטוס לנחות נחיתת אונס. היה פיצוץ והיתה אש שכבתה מעצמה. רצתי מהר למקום על מנת לנסות לסייע להם, אבל המחזה שנגלה לעיניי היה מאוד קשה - חלקי גופות".

 

עד ראייה: "חשבתי שהמטוס עושה פעלול" 

יהודה חן, שביקר אצל בנו בבצרה, היה עד לשניות שלפני ההתרסקות. "ראינו את המטוס מגיע מכיוון צפון מערב, בערך בגובה של 120 רגל, ואז הוא החל להזדקר לכיוון מעלה, נשמע קול שונה של הפרופלור ואז השתנה כיוון הטיסה כלפיי מטה", סיפר חן ל-ynet. "את הפגיעה באדמה לא ראיתי אבל הבנו שהוא התרסק ומיד נסעתי עם הבן לפה. כשבאנו ראינו את כל המטוס מרוסק, חלקים ממנו מפוזרים וכל המקום מלא בחלקי גופות. בדרך התקשרתי למד"א". 


חוקרי תעופה פתחו בחקירה (צילום: עידו ארז)

 

למקום התאונה הגיע תוך זמן קצר צוות ניידת טיפול נמרץ של באמבולנס היו החובש דניאל רחמים והפרמדיק תומר פיין. רחמים מספר: "היה עשן. כשניגשנו למטוס הבחנו בחלקי גופות שמפוזרים בכל השטח ובמטוס. לא היה מה לעשות כדי להציל אותם. המראה של כל חלקי הגופות המפוזרים היה קשה מאוד".

 

עד ראייה נוסף, שלום יעקב, היה בחנות בצומת בצרה, סמוך לזירת ההתרסקות. "נכנסתי לחניה של החנות בצד הקיצוני שלה וראיתי מטוס מגיע מכיוון מערב. פתאום הוא הזדקר כלפיי מעלה. שמעתי איך המנוע מתאמץ ואז היה פיצוץ מהמנוע", סיפר יעקב. "בהתחלה חשבתי שהוא עושה פעלול, אז המשכתי להסתכל על המטוס כדי לראות באיזה פעלול מדובר ואז לפתע הוא החל ליפול עם האף למטה ופגע באדמה. עזבתי הכול ורצתי למקום על מנת לעזור לאנשים במטוס אבל כשהגענו ראינו שלא ניתן לעשות דבר".

 

ביום רביעי התרסק מטוס של בית הספר לטיסה, דרומית לחצרים. הטייס מתן אסא ז"ל ופרח הטייס כרמי אילן ז"ל נהרגו בהתרסקות. ההערכה היא שמדובר בטעות אנוש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המטוס התרסק לא רחוק מהמושב
צילום: עידו ארז
שברי המטוס
צילום: עידו ארז
התרסקות המטוס הצבאי השבוע
צילום: הרצל יוסף
מומלצים