שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קווי הרכבת לדרום הארץ לא יפעלו עד יום ה'
  מחפשים דרך מהירה לנסוע לבאר שבע? תמתינו עוד כמה ימים. עד יום חמישי יושבתו קווי הרכבת לבאר שבע ודימונה ומהן. רכבת ישראל: אנחנו משפרים תשתיות - לאחר מכן זמן הנסיעה יתקצר משמעותית. הבוקר נרשמו שיבושים לא מתוכננים על קו בנימינה-תל אביב בשל תקלה

  בשלושת הימים הקרובים - תושבי הדרום יחפשו אלטרנטיבה תחבורתית. רכבת ישראל משביתה מהיום (ב') ועד יום

  רביעי את תנועת הרכבות בקו תל-אביב-באר שבע ובאר שבע-דימונה בשל עבודות תשתית. בתוך כך, הבוקר נרשמו שיבושי תנועה על הפסים בין בנימינה לתל אביב בשל רכבת תקועה.

   

  נוסעים ברכבת התקועה על קו בנימינה-תל אביב נמצאים בקרונות כבר יותר משעה וממתינים לחילוצם. גל בן עזרא, אחד הנוסעים ברכבת התקועה: "יצאנו מבנימינה בשעה 8:50 וכשהגענו לאזור שפיים, הרכבת נעצרה. כעבור זמן הודיעו לנו שיש תקלה ברכבת, ושמערך החילוץ בדרכו אלינו כדי לגרור את הרכבת לבית יהושע, שמשם נעלה על רכבת חלופית. בינתיים חלפה לה שעה ואנחנו עדיין ממתינים".

   

  מדוברות רכבת ישראל נמסר בתגובה: "בשל תקלה טכנית בקטר ישנה רכבת עומדת מתחנת בית יהושע לכיוון דרום. כתוצאה מכך, צפויים עיכובים בתנועת הרכבות בין בנימינה לתל אביב. צוותים של רכבת ישראל מטפלים בתקלה".

   

  מהיר כמעט פי שניים

  השיבושים בשל עבודות התשתית בדרום צפויים להקשות מאוד על אלפי הנוסעים המשתמשים מדי יום ברכבת - רבים מהם חיילי צה"ל וסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון.

   

  הסיבה להפסקת תנועת הרכבות בצירים הללו למשך שלושת הימים הקרובים היא המשך עבודות הפיתוח שמבצעת רכבת ישראל במסילה הדרומית, במטרה לשפר את בטיחות הנסיעה ולקצר את מסלול הנסיעה. מרכבת ישראל נמסר כי נעשו

  מאמצים גדולים להימנע מפגיעה בנוסעים, ועל כן לא הופסקה הפעילות בימים ראשון וחמישי - בהם עיקר תנועת חיילי צה"ל לבסיסים וחזרה מהם.

   

  באשר לשבתות וחגים, ציינו ברכבת ישראל, כי ממילא אין פעילות, כולל עבודות התשתית על-פי חוק. במסגרת עבודות התשתית, ייושר תוואי המסילה המתעקלת על מנת להגביר את מהירות הנסיעה ולשפר את בטיחותה. כמו כן פועלת הרכבת לבניית שתי מסילות במקום מסילה אחת הקיימת כיום, ומשמשת את הרכבות לצפון ולדרום.

   

  בסיום עבודות הפיתוח בקו, יתקצר זמן הנסיעה בקו באר שבע-תל אביב מכ-80 דקות נסיעה ל-45 דקות בלבד. רכבות הנוסעים מקו תל אביב-דימונה ובאר שבע-דימונה לא יופעלו כלל בשני הכיוונים דרומית מתל-אביב, יסיימו ויחלו את נסיעתן בתחנה ההגנה בדרום תל-אביב. עקב כך לא תתאפשר נסיעה ברכבת מתחנות קריית גת, להבים-רהט, באר שבע צפון/ אוניברסיטה, באר שבע מרכז ודימונה, ואליהן. ביום חמישי, 30.10.08, תחזור פעילות הרכבת לסדרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים