שתף קטע נבחר

פרוש למען ישראל ולס, שהרג את בנו: בחור טוב

ח"כ והמועמד לראשות העיר ירושלים העיד לטובתו של ישראל ולס, שהורשע בהריגת בנו התינוק, בשלב הטיעונים לעונש. "הנאשם הוא בחור טוב, שקט וממושמע, אין עליו טענות"

פוליטיקאים חרדים באו היום (ב') לבית המשפט המחוזי בירושלים לתת עדות אופי לטובתו של ישראל ולס, שהרג את בנו התינוק, כשהיה בן שלושה חודשים. בין עדי האופי היה גם המועמד החרדי לראשות העיר ירושלים, ח"כ מאיר פרוש, שאמר כי משפחת ולס היא משפחה מאוד מכובדת בעיר. הפרקליטות תבקש להטיל על ולס עונש מאסר ממושך.

 

"הנאשם הוא בחור טוב, שקט וממושמע, אין עליו טענות", אמר פרוש. בהמשך עדותו הוא אמר כי גם לאחר שנכנס לישיבה בבני-ברק, הוא שמע על ולס וכי בעולם הישיבות הוא היה צפוי לגדולות.  


ולס בבית המשפט (צילום: דודי ועקנין)

  

פרוש, שהתפנה לזמן קצר מהמירוץ לבחירות, אמר כי לפני כשש שנים פנתה אליו משפחת ולס כי ימליץ על ישראל שילמד בישיבת "סלבודקה" בבני ברק, אחת הישיבות המבוקשות. פרוש הסביר כי למד על ישראל, חקר את אודותיו כדי שיוכל להמליץ עליו בפה מלא והבין כי הוא בחור טוב וכי היה מהמצוינים בלימודיו.

 

המועמד לראשות העיר תיאר את פגישתו עם ולס בעבר: "ההתרשמות שלי ממנו הוכיחה. אבל אני לא נביא ולא בן נביא כדי לדעת האם ההתרשמות מוכיחה שהוא רגוע ונוהג כפי שאדם העובד על עצמו יראה. זה האופי שלו. מסיים אוכל. עולה מיד ללימודים. יש לו חברותות. לומדים יחד".

 

בנוסף לפרוש העיד גם ישראל אייכלר, שהיה חבר כנסת בעבר וכיום הוא עורך עיתון ובעל תוכנית ברדיו קול חי. אייכלר גם העיד כי הוא מכיר את משפחת ולס במשך מספר שנים ולאחר שהתפוצצה הפרשה הוא הכיר את אשתו של ולס ועזר למשפחתם. לדברי אייכלר, אם יישלח ולס לכלא, עלול הדבר "להרוס את הבית ולגרום לחורבן בית שני".

 

בנוסף העידו לטובתו של ולס - מנחם פרוש, אביו של מאיר שכיהן כחבר כנסת במשך 35 שנה. הרב בן ציון גוטפרב - ראש ישיבת המתמידים, שם למד הנאשם בעבר.

 

ולס, 21, נעצר באפריל 2006 בחשד שהתעלל והרג את בנו התינוק. בעקבות מעצרו של ולס הפגינו חרדים בבירה, שרפו פחי אשפה וניסו לחסום צירים מרכזיים. לפי כתב האישום, כשהיה התינוק בן מספר שבועות החלה ההתעללות מצד האב: הוא סטר לתינוק, נשך אותו, צבט אותו בפניו ובצוואר, במקום בו הוא סובל מהמום. "האב עשה את המעשה מתוך כעס על בכיו של התינוק, וכתוצאה ממעשיו אלה נגרמו לו שטפי דם בפניו", נכתב בכתב האישום.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרוש. מכיר אותו
צילום: דודי ועקנין
ולס. הורשע בהריגה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים