שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האיחוד הלאומי-מפד"ל יתמזגו למפלגה חדשה
  חברי הסיעה החליטו להקים מפלגת ימין חדשה, שאמורה למשוך קהל רחב יותר שאינו דתי בהכרח. המפלגה תזכה לשם חדש, אולם עדיין לא ברור מי יעמוד בראשה וכיצד ייבחר
  התחלה חדשה: חברי הכנסת של סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל התכנסו אמש (יום ד') ואישרו את איחודן של שתי המפלגות למפלגת ימין חדשה לקראת הבחירות הקרובות. המפלגה החדשה אמורה לפנות לקהל רחב שאינו דתי בהכרח. גורמים במפלגה החדשה ציינו כי "אנחנו נשים דגש על יותר יהדות, ציונות וזהות יהודית".

   

  על פי ההחלטה, המפלגה המאוחדת תזכה לשם חדש, אולם עדיין לא ברור מי יעמוד בראש המפלגה החדשה, ולא ידוע כיצד יבחר יושב הראש החדש. עם זאת, בפגישה שהתקיימה אמש הוחלט כי מנגנוני המפלגות יבוטלו, ויוקם מנגנון חדש. בנוסף, טרם הוחלט מי יבחר את חברי הרשימה לכנסת ובאיזו דרך, אולם תהליך הרכבת המפלגה החדשה אמור להסתיים תוך כשבועיים.

   

  סיעת האיחוד הלאומי מפד"ל מורכבת מארבע מפלגות ימין, שרוב הבסיס האלקטוראלי שלה נמצא בקרב המתנחלים והימין הקיצוני יותר: המפד"ל המתון יחסית, ובו חברי הכנסת זבולון אורלב, ניסן סלומיאנסקי, ואלי גבאי, מולדת של חברי הכנסת בני אלון ואריה אלדד, תקומה של חברי הכנסת צבי הנדל ואורי אריאל, וכן מפלגת אח"י, בראשות חברי הכנסת אפי איתם ויצחק לוי.

   

  מטרת האיחוד

  היא לייצור מפלגת ימין חדשה, שתגדיל את כוחן של המפלגות במערכת הפוליטית בישראל ותמשוך יותר מצביעים חילוניים. בבחירות האחרונות רצו מפלגות הימין בנפרד, והן התאחדו לכדי סיעה אחת רק לאחר הבחירות.

   

  המגעים לאיחוד החלו כבר לפני כחודשיים, אז אמר יושב ראש המפד"ל, זבולון אורלב, כי מטרת המיזוג היא הקמת "בית פוליטי" לכל תנועות הימין בישראל.  "העניין שלנו הוא לא לאחד את המפלגות, אלא להקים בית פוליטי חדש שהוא פלטפורמה לכל הימין. הגיע הזמן להפסיק עם הפיצול שקיים בתוכנו", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יו"ר המפד"ל אורלב. מי יעמוד בראש?
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים