שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לאן נעלם לפתע נתיב הנסיעה?

  מה קורה כאשר אתם מתקרבים לצומת מרכזי, ולפתע משנה נתיב הנסיעה שלכם את ייעודו. נניח, במקום להמשיך ישר, אתם חייבים לפנות שמאלה. אתם יודעים מה קורה - ואנחנו מנסים למנוע את זה. פרק נוסף בסדרת מפגעי הכביש של ynet

  כביש הרוחב 57, מכיוון מערב למזרח, הוא מהחשובים שבמרכז הארץ. למען האמת, טוב היה לו סללו עוד מספר כבישי רוחב כמותו, שיחברו בין כביש חוצה ישראל (6) למישור החוף. הרבה פקקים, עצבים וכסף היו נחסכים למדינה ולנהגים. אבל גם כבישים חשובים, כאלה שנפח התנועה בהם גדול במיוחד, עשויים לסבול מכשלים תכנוניים. במקרה שלנו - סימון מאד לקוי ומבלבל, והיעדר מוחלט של שילוט הכוונה.

   

   

  צפו בסרט, והביטו כיצד מסלול הנסיעה השמאלי לכיוון מזרח, המהיר בין השניים, נעלם לפתע והופך למסלול לפנייה שמאלה. אין כל שילוט המתריע על סופו, או על שינוי ייעודו. כתוצאה מכך, נהגים המגלים זאת לפתע, נאלצים לסטות בחדות למסלול שמימין, תוך סיכון התנועה שמסביב. האם זה המקום להזכיר כי סטייה מנתיב הנסיעה היא גורם התאונות העיקרי על כבישי ישראל?
   
  תגובת החברה הלאומית לדרכים (מע"צ): בימים הקרובים נבחן את נושא הסימון המבלבל על הכביש בצומת ניצני עוז. הנושא ייבדק מול התוכניות המאושרות של משרד התחבורה, ובנוסף תבצע החברה בדיקה בשטח, תפעל בהתאם ותבחן אפשרות לשפר את השילוט ואת סימני הדרך במידה ויידרש.
   
  ואנחנו אומרים: דרוש, דרוש ובדחיפות. אנחנו מבינים תהליכים, ומודעים לכך שיהיה זה מוגזם לבקש שעוד היום יצא צוות מיוחד שינעץ שילוט מתאים, ימחק סימון כביש מבלבל ויצבע סימון כביש הולם. אבל בתחילת שבוע הבא, אין סיבה שזה לא יקרה. עיניכם (ועיני אנשי מע"צ) רואות היטב - אין שילוט, הסימון מבלבל ומסכן את הנהגים. אנא, בדחיפות.

   
  יש לכם מפגעים נוספים? דווחו לנו: safewheels@y-i.co.il

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עטר אופק
  כביש מסוכן - מפגע נוסף
  צילום: עטר אופק
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים