שתף קטע נבחר

כותב בעיתון אוהד מקיין? רד מהמטוס של אובאמה

כתבי ה"וושינגטון טיימס", "ניו יורק פוסט" ו"דאלאס מורנינג ניוז" שהביעו תמיכה במועמדתו של מקיין, קיבלה הודעה כי אין להם מקום במטוס של המועמד הדמוקרטי לנשיאות. מטה אובאמה: באמת אין מקום במטוס

נקמה בעיתונים שמתחו ביקורת או היעדר מקום? שלושה כתבים של עיתונים שמרנים סולקו ממטוסו של ברק אובאמה, בטענה לפיה קיים מחסור במושבים.

 

לקראת סוף השבוע קיבלו מערכות העיתונים "וושינגטון טיימס", "ניו יורק פוסט" ו"דאלאס מורנינג ניוז", הודעה שאין לכתביהם מקום במטוס המועמד הדמוקרטי לנשיאות. העיתונים האלו תמכו במאמרי מערכת במועמדותו של ג'ון מקיין לנשיאות.

 

העורך הראשי של "וושינגטון טיימס" הביע מחאה על כך שעיתונו הוציא מאות אלפי דולרים לכיסוי הקמפיין של אובאמה "טסנו במטוסו במשך חודשים ארוכים, רק כדי למצוא שהמושב שלנו

 ניתן למישהו אחר בימים האחרונים של המסע". עורך "ניו יורק פוסט" הגיב בצורה שונה, ואמר שלעיתונו לא יהיה קושי להמשיך לכסות את הקמפיין מבלי להיות במטוס המועמד.

 

במטה אובאמה טוענים שלא מדובר בנקמה, אלא בעובדה שיש מחסור במקומות במטוס הבואינג 757 של המועמד הדמוקרטי.

 

במטה אמרו שלמטוס מצטרפים כתבים וצלמים מ"שיקגו טריביון" ו"שיקגו סאן", מעיר מגוריו של אובאמה, שמאמרי המערכת שלהם תמכו במועמדותו, וכתבים של של מגזינים בעלי אורייטציה שחורה EBONY ו-JET. למי שעוד נמצא מקום במטוס, היו אנשי צוות של HBO שהצטרפו ביום שישי לאובאמה כדי להשלים סרט דוקומנטארי של המועמד לנשיאות.

 

במטה אובאמה הבהירו כי מדובר בדרישה גוברת למקומות במטוס בימים האחרונים, אבל נתקבלה החלטה לא להוסיף מטוס שני לקמפיין. בבחירות של 2004 היו לנשיא בוש ולמועמד הדמוקרטי ג'ון קרי שני מטוסים לכל אחד, אבל מטה אובאמה קיבל החלטה להסתפק במטוס אחד, שיקל על מהירות התנועה של המועמד ממקום למקום.

 

"זה הפך את העניין לקשה יותר ולא נעים", אמרה דוברת במטה המועמד הדמוקרטי. היא הבהירה שאין להחלטה קשר לצורת הכיסוי של הקמפיין ולראייה הציגה את העובדה שנציגי כלי תקשורת אחרים, בעלי אוריינטציה ימנית מאוד, שהם ביקורתיים כלפי אובאמה, כמו "פוקס" ו"וול סטריט ג'ונראל", הושארו על המטוס.

 

במטוס של אובאמה יש מקום ל-64 כתבים, צלמים וצוותי טלוויזיה בלבד. נציגי התקשורת הזרה, שביקשו להצטרף לימים האחרונים של הקמפיין נענו בשלילה. יצוין שארגוני התקשורת השונים משלמים עבור הוצאות המסע של נציגיהם עם המועמדים לנשיאות.

 

יצוין שגם מטה מקיין הואשם בכך שהוא מונע לצרף נציגים מכלי תקשורת ביקורתיים, כולל בעלי טור מפורסמים כמו מורין דאוד מ"ניו יורק טיימס" וג'ו קליין מהשבועון "טיים". כלי תקשורת דיווחו כי מטה המועמד הרפובליקני איים על כתב של השבועון "ניוזוויק" לסלקו מהמטוס בגלל דיווחים לא מחמיאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה במטוסו. מקום רק לתומכים?
צילום: AFP
מומלצים