שתף קטע נבחר

בימין ובשמאל מסכימים: חבל שרן כהן פורש

יו"ר מרצ, חיים אורון, אמר על רן כהן, שהודיע על עזיבת החיים הפוליטיים: "הוא סמל למחויבות של השמאל הישראלי, במאבק למען צדק חברתי לצד קידום השלום". ח"כ אורלב: "הוא היה ח"כ חברתי אמיתי"

בשמאל, אך גם בצד הימני של הקשת הפוליטית הגיבו בצער להודעתו של ח"כ רן כהן ממרצ כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים - לאחר שכיהן 24 שנים כחבר כנסת.

 

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, שרק לפני יומיים פרש בכיר אחר במפלגתו - יוסי ביילין - אמר: "רן כהן הוא סמל למחויבות של השמאל הישראלי, במאבק למען צדק חברתי לצד קידום השלום, בזכות אישיותו והישגיו הפרלמנטריים. אני מאמין כי ימשיך לתרום בשני תחומים אלה - במערכת הבחירות הקרובה ובעתיד".

 

ח"כ אחמד טיבי, יו"ר סיעת רע"ם-תע"ל, מסר: "צר לי על פרישתו של רן, שהיה אדם מוסרי עם רגישות חברתית וחוש צדק אזרחי".

 

גם בימין הביעו צער על פרישתו של כהן, שתרם רבות לחקיקת חוקים חברתיים. ח"כ מיכאל איתן (הליכוד): "למרות חילוקי הדעות והקרבות הפרלמנטריים - הוא ציוני אשר לחם ללא חת נגד אויבי המדינה במלחמות ישראל ולמען השכבות החלשות בחברה הישראלית".

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, הוסיף: "על אף חילוקי הדעות הפוליטיים, יש להצטער על החלפתו של ח"כ כהן. הוא היה ח"כ חברתי אמיתי ותרם רבות לקידום נושאים

 חברתיים - בין היתר באמצעות חקיקה לרבות חוק הדיור הציבורי".

 

מוקדם יותר הסביר ח"כ כהן בשיחה עם ynet מדוע הוא פורש מהחיים הפוליטיים. "אני חש הקלה ותחושה של סיום פרק. התלבטתי ארוכות אם לפרוש או להתמודד שוב לכנסת. לא חששתי מהתמודדות נוספת והיו הרבה צירים שרצו לתמוך בי, אבל אני לא חושב שוותיקים כמוני צריכים להיאחז בקרנות המזבח. יש מקום לרוח צעירה ורעננה במרצ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רן כהן. הודיע על פרישה
צילום: דנה קופל
אורון. הוא עוד יעזור
צילום: עופר עמרם
איתן. כהן לחם למען החלשים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים