שתף קטע נבחר

הקרב הבא בעבודה: המחוזות נאבקים על שיריון

נציגי מחוזות המושבים, הקיבוצים, הערבים, הדרוזים והשכונות - הממוקמים בעשירייה השנייה, יאבקו כדי לקבל מקום טוב יותר ברשימה, לאור הירידה הצפויה בכוחה

שואפים למקום יותר גבוה: יו"ר מפלגת העבודה, השר אהוד ברק, הכריע כי הרשימה לכנסת תיבחר באמצעות פריימריז, אולם בכך לא תמו המאבקים על המקומות ברשימה. בשל מספר המנדטים המצומצם שמעניקים הסקרים למפלגה, רבים בעבודה מעוניינים לבצע שינויים בסדר המיקומים ברשימה לכנסת ה-18.

 

מחוזות המושבים, הקיבוצים, הערבים, הדרוזים והשכונות, הממוקמים בעשירייה השנייה של המפלגה, צפויים להיאבק ביום חמישי הקרוב, בוועידת המפלגה, כדי לשנות את מיקומם ברשימה. אנשי המחוזות האלה חוששים כי לא יבחרו עוד לכנסת הבאה, והם מעוניינים לעלות מעלה ברשימה. אי לכך, אין ספור יוזמות והצעות לסדר נכתבים, כדי להיות מוגשים ביום חמישי.

 

ברק החליט ביום חמישי כי חברי הכנסת של העבודה יבחרו באמצעות פריימריז, אולם ההחלטה זו יצרה לחץ רב על חלק מחברי הכנסת, החוששים כי לא יכנסו לכנסת הבאה. לכן, במהלך סוף השבוע נערכו שיחות בין נציגי המחוזות השונים, כדי לנסות ולהציג עמדה אחידה הדורשת שינוי במיקום הנציגים ברשימה.

 

השר בנימין בן אליעזר, שהיה בעבר מעוניין בשריון, אמר בסוף השבוע כי הוא יתמודד בפריימריז. "התמודדתי עשרים פעם, אתמודד שוב", אמר בשיחות סגורות. מקורביו הביעו ביטחון כי יצליח להתברג במקום גבוה ברשימה.

 

בתוך כך, מקורביו של יו"ר העבודה לשעבר, עמיר פרץ, תקפו בסוף השבוע את כינוס הוועידה וטענו כי "חברים רבים לא קיבלו זימון, ואף אחד לא יודע מתי ואיך בדיוק הישיבה הזאת תתקיים". פרץ עצמו אמר כי בכוונתו להילחם על מקומו ברשימה, ולהתברג גבוה.

 

עם זאת, עדיין לא ברור אם פרץ, ששתק בחודשים האחרונים, מתכוון לשאת נאום תקיף בוועידה או כזה שיאחד

 את השורות. ההערכות בסביבתו הקרובה, היא שפרץ יקרא לאחדות שורות, למרות שברק לא עשה בינתיים מאמץ כדי לקרב אליו את יריבו המר.

 

מקורבים לברק ציינו כי יו"ר העבודה עושה מאמצים כדי לפייס את פרץ, והוא מעדכן אותו אחת לכמה שבועות בנושאים ביטחוניים רגישים. בעבודה אומרים כי יו"ר המפלגה יהיה חייב לקרב את קודמו בתפקיד ולהציב אותו בעמדה משפיעה, שכן "פרץ משלים את ברק והוא חייב אותו. עמיר יכול למלא מקומות שבהם ברק חלש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. שיחות עם פרץ
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
בן-אליעזר. לא צריך שיריון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים