שתף קטע נבחר

קדימה: הליכוד של ביבי חוזר לבגין הקיצוני

מפלגת השלטון תקפה את הליכוד בעקבות כוונתו של בני בגין לחזור לשורותיו. ח"כ גלאון: "הוא יריב פוליטי מר ומחזק את האגף הניצי. עם זאת, אין ספק שהוא אדם ראוי, הגון וישר"

הנסיך חוזר - המערכת כבר גועשת. בליכוד מאמינים כי חזרתו של בני בגין לשורות המפלגה תביא את המצביעים אל הקלפי, אבל בקדימה מקווים כי המהלך דווקא יפגע בליכוד.

 

מפלגת קדימה מיהרה להודיע, לאור חזרתו של "נסיך" הליכוד לזירה הפוליטית כי "לא בגין חוזר לליכוד, אלא הליכוד של ביבי חוזר לבני בגין". במפלגה הזכירו כי בגין פרש בשעתו מהליכוד כדי להקים מפלגת ימין. "הליכוד מאמץ את דרכו של בגין, שמשמעותה שלילה של כל משא ומתן מדיני", נמסר.

 

בגין אמר ל-ynet כי הוא מאשר שבכוונתו לחזור לחיים הפוליטיים. למרות זאת, הוא סרב למסור פרטים נוספים על המהלך. באחרונה נועד בגין עם יושב ראש הליכוד בנימין נתניהו ועם חבר הכנסת ראובן ריבלין ודן עמם בחזרתו.

 

התגובות במערכת הפוליטי חצו מפלגות ורבים שיבחו את יושרו ואת פועלו של בגין בעבר. ח"כ זהבה גלאון (מרצ) ברכה על שובו לחיים הפוליטיים: "בגין הוא יריב פוליטי מר, כי הוא נץ, ועמדותיו מחזקות את האגף הניצי בליכוד.

עם זאת, אין ספק שהוא אדם ראוי, הגון וישר המהווה תגבורת חשובה לליכוד כמפלגה ולכנסת שצריכה אנשים כמוהו". גלאון ציינה את הערכתה לכך שבגין מתמודד על מקום לרשימה ולא ביקש שריון.

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר בעקבות המהלך: "בני בגין יהיה תוספת כוח אדירה לליכוד. הוא סמל לדבקות בערכים ובאידיאולוגיה, לניקיון כפיים ולניקיון דעת".

 

ח"כ לימור לבנת, מהליכוד אמרה, כי היא "מברכת על החלטתו של בני בגין לחזור לחיים הפוליטיים ולשורות הליכוד. בגין הינו מהדמויות הערכיות הישרות והמוכשרות במדינת ישראל ואין ספק שהוא יחזק מאוד את הליכוד לקראת המערכה הצפויה לנו".

 

גם סגן השר לשעבר, מיכאל (מיכי) רצון, שהודיע כי יתמודד גם על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, הביע תמיכה בחזרתו של בגין. רצון קרא גם לשר לשעבר עוזי לנדאו לחזור לחיים הפוליטיים.

 

במקביל לתוכניתו של בגין, גם תת אלוף במילואים, מירי רגב, לשעבר דוברת צה"ל, תודיע היום על הצטרפותה לליכוד. רגב תמסור הודעה משותפת עם יושב ראש התנועה נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
בני בגין
צילום: ג'רמי פלדמן
בגין אדם ראוי. גלאו
צילום: דודי ועקנין
"תוספת כוח". סער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים