שתף קטע נבחר

למה הצבעתי מקיין

במועמד הרפובליקני אפשר לבטוח. כפטריוט נחוש וגיבור מלחמה הוא מבין את הסכנות הטמונות בעיראק וגם באיראן

הבחירות הראשונות שאני זוכרת בבהירות היו אלו שבהן ניצח ג'ון קנדי. הייתי ילדה קטנה באותה עת, אך המועמד הנאה כבש את ליבי, וגם את לב הבוחרים. במשך עשרות שנים, ההבדלים בין דמוקרטים ורפובליקנים באמריקה היו קטנים. מועמד אחד היה קצת רהוט יותר או פוטוגני יותר מהשני, אך שניהם בהחלט היו מוכשרים, פטריוטים ומנוסים.

 

הבחירות הנוכחיות – כנראה בין החשובות ביותר בהיסטוריה האמריקנית – שינו כל זאת. אל מול כוחות עוינים אשר מאיימים על כולנו בעולם החופשי והתרבותי, האמריקנים נוכחו לדעת ב-11 בספטמבר עד כמה מסוכן מצבם, כשעולמם הבטוח והמוגן התרסק על ראשם המופתע. בבחירות הנוכחיות, האמריקנים בוחרים אם להמשיך ולהילחם בכוחות אלו על ידי הצבעה עבור ג'ון מקיין – פטריוט נחוש וגיבור מלחמה – או אם להיכנע בהצבעה עבור ברק חוסיין אובאמה, מועמד לא ידוע למעשה שמבקש לקצץ בחומת ההגנה האמריקנית, להפסיד את מלחמתה בעיראק ולפתוח בשיחות ללא תנאים עם מטורפים רצחניים שמאיימים במלחמה גרעינית על כולנו.

 

אני סומכת על ג'ון מקיין בנושא הביטחון. הוא בנם ונכדם של אדמירלים בכירים בחיל הים. יש לו בן שמשרת בעיראק. הוא עונה בכלא הוייאטנמי חמש וחצי שנים ולא איפשר לאביו, המפקד העליון של כוחות ארה"ב במלחמה, להשתמש בפרוטקציה על מנת לשחררו. הוא מבין את החשיבות של ניצחון במלחמה בעיראק לבטחונה של ישראל. כפי שהוא אמר: "אנחנו נמצאים במאבק בסיסי בין אנושיות וחוסר אנושיות. בין אלו שבונים לאלו שהורסים. אם מלחמה באנשים הללו אינה מהותית לביטחון הלאומי והערכים החשובים ביותר של ארה"ב, אינני יודע מה כן".

 

ברק חוסיין אובאמה, לעומת זאת, הוא בנה של אשה לבנה מקנזס ומוסלמי שחור מקניה. הוא מעולם לא שירת בצבא. המורה הרוחני שלו הוא הכומר רייט, שחור גזען ואנטישמי שמטיף מעל הבימה: "שאלוהים יקלל את אמריקה". אובאמה קורא לעצמו "אזרח העולם", והוא פופולרי בין שונאי אמריקה האירופאים. יש לו חברים קרובים נוספים ששונאים את אמריקה, ביניהם הטרוריסט המקומי ביל איירס שפיצץ בניינים בשנות ה-60' ותכנן לפוצץ גם את הפנטגון.

 

אובאמה הוא גם חברם של שונא ישראל ראשיד חלידי, שהיה מקושר היטב לאש"ף, כמו גם של טוני רזקו, אייל נדל"ן סורי-אמריקני מושחת שנמצא אשם בעבירות של מרמה והלבנת הון. אובאמה גם הצהיר לעיתים תכופות שאחת מהפעולות הראשונות שלו כנשיא תהיה להוציא את הכוחות האמריקנים מעירק ולנהל שיחות ללא תנאים עם טרוריסט כמו אחמדי-נג'אד.

 

הדמוקרטים הובילו קמפיין יקר להחריד, שמומן במיליוני דולרים של תרומות זרות (שאינן חוקיות), כולל כספים של ערבים מעזה, על מנת להסתיר את העובדות שציינתי. הם הצליחו לשכנע יהודים להאמין למה שאומרים להם, במקום להאמין למה שרואות עיניהן. על פי ההערכות, 75 אחוז מהיהודים יצביעו עבור אובאמה. הם יצביעו עבורו וירגישו שהם "נאורים", ו"מסוגלים להתגבר על כל דעה קדומה נגד מוסלמי או שחור". הם יצביעו עבורו מפני שאמרו להם שהוא יהיה טוב יותר לכלכלה (הוא לא יהיה. הוא יהרוס את הכלכלה האמריקנית עם מיסים חדשים). הם יצביעו עבורו כי אין להם אלוהים, כי לא באמת איכפת להם מה טוב יותר לישראל, ובגלל שהם רוצים להרגיש כמו אמריקנים ליברלים שקוראים את ה"ניו יורק טיימס" ולא כמו מיעוט זר ונוכרי.

 

אנשים כמוני קשה יותר לשכנע. הצבעתי עבור ג'ון מקיין, וכך עשו גם כל האמריקנים האחרים שאני מכירה בישראל, בין אם יהודים או לא, דתיים או חילונים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים