שתף קטע נבחר

עיתוני ארה"ב: "מחסומי הגזע נפלו"

אתרי האינטרנט והעיתונים ברחבי העולם כתבו בשעות האחרונות את הכותרות שייכנסו להיסטוריה. ב"ניו יורק טיימס" נכתב כי "מחסומי הגזע נפלו, כאשר המצביעים אימצו את הקריאה לשינוי"

בשעות הבוקר (יום ד') דבוקים מיליארדי בני אדם ברחבי העולם למסכי הטלוויזיה, כדי לצפות בנאום ובחגיגות הניצחון של ברק אובאמה. למרות זאת, כאשר יבקשו ההיסטוריונים להיזכר בבחירות הדרמטיות הללו הם יפנו בעיקר אל כותרות העיתונים ואתרי האינטרנט. בארצות הברית ומחוצה לה מתחרים כעת אתרי החדשות בניסיון למצוא את הכותרות היצירתיות שיכנסו לדפי ההיסטוריה.

 

אתר ה"ניו יורק טיימס" בחר לכותרות הראשית רק מילה אחת: "אובאמה". בכותרת המשנה נכתב, "מחסומי הגזע נפלו, כאשר המצביעים אימצו את הקריאה לשינוי".


כותרת אתר ה"ניו יורק טיימס"

 

באתר הוושינגטון פוסט בחרו בכותרת ארוכה יותר בה נכתב, כי "אובאמה סחף לניצחון, בבחירות שעשו היסטוריה". כותרת המשנה מסכמת גם היא באופן מאופק את ההתרחשויות, "המועמד הדמוקרטי הפך לאדם האפרו-אמריקני הראשון, שנבחר לנשיאות, באמצעות קידום מסר של שינוי, שהדהד ברחבי המדינה".

 

באתר ה"יו.אס.איי.טודי" בחרו להשתמש בציטוט של אובאמה עצמו שאמר: "השינוי הגיע". מתחת לכותרת ניתן לראות תמונה גדולה בה נראים הנשיא הנבחר, סגנו המיועד ג'ו ביידן ורעיותיהם.


כותרת ה"וושינגטון פוסט" 

 

באתר "הוול סטרייט ג'ורנאל", בעל האופי הכלכלי, בחרו בכותרת "אובאמה סוחף לניצחון היסטורי". כותרת המשנה מעניקה לקוראים מידע יבש לפיו, "ניצחונות באוהיו, פנסילבניה ופלורידה היו המפתח לניצחונו של על מקיין. הדמוקרטים זכו במקומות בקונגרס ובסנאט וחיזקו את הרוב שלהם".

 

גם הכותרת של ה"לוס אנג'לס טיימס", התאפיינה בלקוניות ונכתב בה, "אובאמה ניצח". כותרת המשנה התמקדה בציטוט של אובאמה שאמר, כי "הגאונות האמיתית של אמריקה טמונה ביכולתה של אמריקה להשתנות".

 

גם בבריטניה חגגו את הבחירות בארצות הברית. עיתון "הגארדיאן" ציטט גם כן את אובאמה שאמר, "השינוי הגיע". בכותרת המשנה נכתב, "שיעור הצבעה חסר תקדים בבחירות היסטוריות העניק לארצות הברית את הנשיא השחור הראשון שלה". בכותרת דומה בחר עיתון ה"לה מונד", הצרפתי שהדגיש, כי "השינוי הגיע". באותה כותרת שמלווה חלק גדול מהעיתונים והאתרים, בחר אפילו אתר ארגון חיזבאללה.

 

באתר עיתון ה"דיילי מייל", הבריטי בחרו בכותרות ארוכה יותר בה נכתב, "אובאמה מבטיח שחר חדש עבור אמריקה והעולם, אחרי שנבחר לנשיא השחור הראשון של ארצות הברית בניצחון מוחץ".

 

גם בעולם הערבי הגיבו אתרי האינטרנט לבחיר אובאמה. ב"א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון בחרו בכותרת נרגשת, "החלום התגשם, נשיא שחור בבית הלבן".

 

באתר "אילאף" הפועל מלונדון, נכתב, כי "אובאמה מבטיח כי השינוי מגיע לארה"ב; הבוס החדש של הבית הלבן מתכונן להכריז על קבוצת העבודה שלו לשלב הבא".

 

בהכנת הידיעה השתתף: רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוגגים עם אובאמה
צילום: AFP
חוגגים בניו יורק
צילום: AP
מומלצים