שתף קטע נבחר

נפגעת החרדה מאשקלון: קשה יותר אחרי השקט

רחל חמיאס עוד לא התאוששה מפגיעת החרדה מהגראד בקניון - והיום ראתה פיצוץ רקטה מול עיניה. "זה ממש רודף אותי", סיפרה. תלמידה משדרות התמוטטה בשיעור מרוב הלם. בצהריים שוב פגעה רקטה בשדרות - לא דווח על נפגעים

הרקטות שוב מתפוצצות בשטח ישראל, ועבור שתיים מנפגעות החרדה שאושפזו היום (ד') בבית החולים באשקלון, חזר הסיוט שכבר קיוו שהשאירו מאחוריהן. רחל חמיאס שחשבה שהתאוששה מהמכה הקשה בעת הפגיעה בקניון בעיר - פגשה היום שוב מקרוב את ההלם. ונערה שקיוותה לצאת מהשקט של שדרות, נכוותה דווקא באשקלון.

 

בצהריים נורתה רקטת קסאם נוספת מצפון רצועת עזה. היא פגעה בכניסה לעיר שדרות  ולא דווח על נפגעים. מאז שעות הלילה נורו לעבר ישראל כ-40 רקטות.

 

סוף הרגיעה

  

המזל הרע רודף את חמיאס (40), תושבת עיר החוף הדרומית. בעת נפילת רקטת הגראד בקניון חוצות, היא נהדפה לקרקע. "נכנסתי לחרדה קשה מאוד, אושפזתי והשתחררתי - אבל הסיוטים המשיכו לרדוף אותי. טופלתי על ידי פסיכולוגים, לקחתי כדורים, ולאט לאט התאוששתי", סיפרה היום ל-ynet.

 

"בשלב מסוים החלטתי לחזור לעבודה - היה קצת שקט שעזר לי, ואמרתי לעצמי שהנה, לאט לאט אני מתגברת. במהלך הימים באמת הצלחתי לתפקד, אבל בלילה נשארו הסיוטים. הפסיכולוגית אמרה שזה ייעלם בהדרגה, רק להימנע משלמוע או לצפות בחדשות".


החרדה רודפת אחריה. רחל חמיאס, היום (צילום: צפריר אביוב)

  

ואכן, חמיאס נמנעה מחדשות, ולא שמעה על פעולת צה"ל אמש, וירי הרקטות שהחל בלילה ונמשך בבוקר. היום היא באה כרגיל לעבודה במרכול בנאות אשקלון - ומטרים ספורים משם, במדשאה, נפלה הרקטה.

"שמעתי את האזעקה ונכנסתי לחרדה עצומה, התחלתי לצעוק", אמרה. "אז נשמע הפיצוץ החזק מאוד שהרעיד את כל האזור. התחלתי לצרוח בטירוף, לא ידעתי מה אני עושה. אשה אחת ניסתה לעזור, והתחלתי למשוך לה את הבגדים מרוב טירוף".

 

רחל פונתה לבית החולים ברזילי, "שם נתנו לי ואליום והתברר שלחץ הדם שלי עלה מאוד. אבל לא יכולתי להישאר, וביקשתי לחזור הביתה. יש לי שלושה ילדים. בני המשפחה שבאו אמרו לי שבכוונה לא רצו להכניס אותי ללחץ ולא סיפרו על מה שקורה - אבל הם לא תיארו לעצמם שזה יתפוס אותי כך".

 

כעת היא מבולבלת במיוחד. "עד שהתאוששתי קצת, זה לקח המון זמן והמון טיפולים. עכשיו אני עדיין לא מעכלת את מה שקרה, כל הזמן אני רואה שוב ושוב את הפיצוץ הגדול, את העשן, ואני מרגישה שזה ממש רודף אותי. אני כל כך מפחדת".

 

הנערה התחילה לפרפר, כולם נחרדו

כעשרים אחוזים מתלמידי תיכון אמי"ת באשקלון, באים משדרות. "הם חשבו שיוכלו ללמוד סוף סוף בלי פחדים", אומר מנהל בית הספר, איציק אברג'יל. אבל הבוקר, עבור תלמידה אחת, זה הסתיים ברגעים קשים במיוחד, התמוטטות ואשפוז בבית החולים.

 

כאשר נשמעה האזעקה, הייתה הנערה בשיעור בכיתה יחד עם חבריה ומורתה. "כשהיא שמעה את האזעקה, היא פשוט נפלה לרצפה מרוב בהלה. המורה, שלא רגילה לאירועים כאלה, נבהלה מאוד וניגשה אליה", סיפר המנהל. "אז נשמע הפיצוץ החזק, שהיה סמוך לבית הספר - והילדה התחילה לפרפר והכניסה את כולנו לחרדה קשה.

 

"התקשרנו לאמא שלה ומיהרנו לפנות אותה לבית החולים. האם אמרה לי שדווקא בשדרות היא מגיבה באופן רגיל - עד כמה שאפשר לכנות זאת כך - כלומר נכנסת למרחב המוגן ומתפקדת.

אבל האם שוחחה עם הפסיכולוגית של הילדה, והבינה ממנה שכשהיא באשקלון היא מרגישה דווקא מוגנת, ולכן הגיבה בצורה כזו קשה".

 

מיד לאחר האירוע כינס המנהל את המורים והתלמידים ושוחח איתם. "הנחיתי את המורים לאפשר לתלמידים לצאת לשתות מים, לשוחח עם בני משפחה בטלפון, אבל בהחלט לחזור לשגרת הלימודים ולקיים שיעורים כרגיל. הודענו גם שיום הלימודים לא יקוצר". עם זאת, שמונה הורים - חלקם משדרות - באו ואספו את ילדיהם הביתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רחל חמיאס. "כל כך פוחדת"
צילום: צפריר אביוב
הרקטה באשקלון
צילום: אמיר כהן
מומלצים