שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  נערות הנאשמות בתקיפת שוטרים: התעללו בנו

  שלוש נערות נאשמות בתקיפת שוטרים במהלך ההתפרעות בחברון. עורך דינה של אחת מהן טוען כי התעללו בהן: מנעו מהן שינה וגישה לשירותים, צעקו עליהן ושמו את המזגן על קור מקפיא כדי לדכא את רוחן

  שלוש נערות שנעצרו בשבוע שעבר במהלך התפרעות המתחלים בחברון ספגו התעללות מצד המשטרה - כך טוען עורך דינה של אחת מהן, שהגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). עורך דינה של אחת הנערות טען היום (ו') כי השוטרים זייפו את דו"חות האירוע ואף התעללו בנערות, בנות 12, 15 ו-17. ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה כי העניין יטופל אם וכאשר תתקבל הנחיה ממח"ש ועל-פי הממצאים.

   

  לפני כשבוע הוגש כתב אישום נגד הנערות בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, תקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. מכתב האישום עולה כי הן תקפו שוטרים במהלך פינוי של מבנה בלתי-חוקי בקריית ארבע. יומיים לאחר שנעצרו, שחרר בית המשפט המחוזי בירושלים את אחת מהן.

   

  עו"ד דוד הלוי כתב מכתב חריף למח"ש שבו האשים את השוטרים בהמצאת ראיות, שיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים וזיופים. במכתב, שנשלח למנהל מח"ש, הרצל שבירו, טוען הלוי כי "אחד השוטרים זייף חתימות של שוטרים אחרים בדו"חות". לטענת הסניגור, דרך הפעולה של השוטרים שלכאורה מזייפים מסמכים בתיק חקירה, היא מעשה חמור.

   

  הלוי ביקש משבירו לפתוח חקירה פלילית נגד השוטרים ודרש להשעות את הטיפול בתיק נגד מרשתו, הנערה בת 17. זאת, משום שלטענתו השוטרים התעללו בנאשמות, השתמשו לרעה בכוחם וחרגו מנהלי המשטרה. לדברי הלוי, משיחה שהוא קיים עם הקטינה עולה כי התנהגותם של אותם שוטרים מנוגדת לכל אמת מידה נורמטיבית בסיסית, והתנהלותם של השוטרים מלמדת שהיא אינה חוקית.

   

  במכתבו של עו"ד הלוי נטען עוד כי השוטרים מנעו מהנערות זכויות בסיסיות לשינה ולמזון במשך שעות רבות. בנוסף, נמנעה ממרשתו גישה לשירותים במשך שעות ספורות, למרות שחזרה וביקשה זאת. במקום, אומר הלוי, היא ספגה צעקות. לדבריו, השוטרים נקטו כלפי הקטינות יחס משפיל הכולל דחיפות, צעקות ושימוש בביטויים מעליבים כמו "איזה מסריחות אתן, ומטונפות".

   

  עוד נטען כי השוטרים הפעילו לסירוגין את המזגן על קור עז ומקפיא כדי לדכא את רוחן של הנערות. כמו כן, הוא טוען כי המתנחלות הוכרחו לשבת בצמוד אל הקיר עם פניהן אליו במשך שעות רבות.

   

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התעללות. עו"ד הלוי
  צילום: רחמים מימון
  עימות בחברון (ארכיון)
  צילום: רחמים מימון
  מומלצים