שתף קטע נבחר

עקב העתירה: מורשעת בטרור לא תתמודד בסכנין

תגריד סעדי, שהורשעה בסיוע לסוכן זר בפיגוע בשוק מחנה יהודה, החליטה בעקבות עתירה לבג"ץ, להסיר את מועמדותה למועצת העיר סכנין. העותרים דרשו לדחות את הבחירות בעיר בעקבות התמודדותה של האשה

לא המתינה לבית המשפט. תגריד סעדי, שהורשעה בסיוע לסוכן זר בפיגוע בשוק מחנה יהודה בירושלים, הודיעה בצהריים (יום א'), כי תסיר את מועמדותה למועצת העיר סכנין. סעדי קיבלה את החלטתה בעקבות עתירה לבג"ץ של התנועה לאיכות השלטון שדרשה למנוע את התמודדותה ולהוציא צו ביניים המורה על דחיית הבחירות בסכנין. במהלך הדיון בבג"ץ התפרצו בני משפחתה של האשה על כלי התקשורת.

 

בפיגוע בשוק מחנה יהודה באפריל 2003 נרצחו שישה ישראלים. סעדי, תושבת סכנין בת 25, השתחררה מהכלא בתחילת השנה. היא ריצתה עונש מאסר בן שש שנים, לאחר שהורשעה כי קשרה קשר עם פלסטינים שהשתתפו בפיגועים רצחניים נגד ישראל.

 

בתגובה לעתירה של התנועה לאיכות השלטון, הודיע נציג המדינה לבית המשפט, כי סעדי לא תימחק מרשימת המועמדים של תנועת חד"ש, אבל היא תהיה פסולה מלכהן במועצת העיר גם אם תיבחר. בתשובתה של המדינה נכתב, כי ”סעדי לא היתה כשירה מלכתחילה להתמודד בבחירות לרשויות המקומיות ואיננה כשירה לשמש כחברת מועצה גם אם תיבחר".

 

לדברי נציג המדינה, עו"ד גלעד שירמן, סעדי הגישה הצהרה כוזבת, לפיה היא כשירה ומועמדותה אושרה על בסיס טענותיה. לטענת המדינה, ההצהרה הכוזבת התגלתה רק לפני מספר ימים במועד בו אין למנהל הבחירות סמכות לערוך שינויים ברשימת המועמדים. זו הסיבה שסעדי לא תמחק מרשימת המועמדים.

 

במהלך הדיון התבטא השופט חנן מלצר, נגד ההתנהלות בסכנין ואמר, כי הוא לא מאמין שבעיר לא ידעו על הגשת מועמדותה של סעדי. "אם מישהו ידע הוא גם שיתף פעולה ויכול להיות שכל רשימת חד"ש צריכה להיפסל, אולם זה לא נושא לדיון היום", אמר מלצר.

 

עורך דינה של סעדי, חטיב ואהיב, אמר לאחר הדיון, כי "היא לא הבינה את הטפסים והכל נעשה בתום לב ולא היתה לה שום כוונה למרמה"

 

בית המשפט הטיל על סעדי לשלם הוצאות בסך 7,500 שקלים והודיע כי בעקבות התפטרותה ממועמדותה למועצה אין טעם להמשיך לדון בעתירה. לאחר הדיון אמר נציג התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, כי "רק מדינה המאבדת את עצמה לדעת מגנה על מחבלת מתועבת שבגללה נרצחו שישה אנשים, נדרוש לפתוח נגדה בחקירה פלילית על הצהרתה הכוזבת. יש מורשע נוסף בסכנין בעבירות מס שהצליח גם הוא להסתנן לאחת הרשימות המתמודדות. מחבל נשאר מחבל, יש גייס חמישי שמנסה לחסל אותנו".

 

כאשר הורשעה סעדי במעורבות בטרור נכתב מהכרעת הדין בעניינה, כי היא נהגה לשוחח דרך האינטרנט עם פעילי טרור וכך גם הכירה את המחבל מהשוק.

 

במהלך היכרותם הוא אף ביקש ממנה שתסייע לארגון להכניס מחבלות מתאבדות ושתמסור מידע על מקומות המוניים המתאימים לביצוע פיגועי התאבדות. המחבל סיפר לה על כוונתו לשלח מחבלת מתאבדת לבצע פיגוע התאבדות בירושלים. סעדי ידעה בדיוק איפה ומתי ייערך הפיגוע.


פורסם לראשונה 09/11/2008 13:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סעדי. השתחררה בתחילת השנה
צילום: חגי אהרון
מומלצים