שתף קטע נבחר

ביקורת על נתניהו: ומה עם הח"כים המכהנים?

חבר הכנסת הוותיק כתב פוסט ובו מתח ביקורת מרומזת על יו"ר מפלגתו: "כשנאבקים על כל שנייה בתקשורת, יש מי שמצלצל לנתניהו ומודיע לו שהוא חוזר לליכוד ואז הוא מקבל מסיבת עיתונאים שעושה לו טוב". ויש בליכוד שחושבים אחרת

ביקורת בליכוד על יושב ראש התנועה בנימין נתניהו: חבר הכנסת הוותיק מיכאל איתן מותח היום (ב') ביקורת מרומזת על יושב ראש מפלגתו, בשל היחס המועדף שאותו מעניק נתניהו, לדבריו, למצטרפים החדשים לתנועת הליכוד - בניגוד ליחס לו זוכים - או ליתר דיוק לא זוכים - הח"כים המכהנים.

 

 

בפוסט שפרסם בבלוג שלו, כתב ח"כ איתן: "בימים הקשים האלה של הפריימריז, כשכל אחד מאיתנו המתמודדים - נאבק על כל שנייה של תקשורת, יש מתמודדים מאושרים שעלו על נוסחת הקסם שבעזרתה ניתן לזכות בשפע של תקשורת. מצלצלים לביבי נתניהו, מודיעים לו על ההחלטה לחזור לליכוד, וקובעים איתו מסיבת עיתונאים משותפת שיכולה לעשות רק טוב".

 

איתן ממשיך ומתאר סיטואציה דמיונית אמנם, אבל הביקורת ברורה מאליה. "'למה גם אני לא חוזר לליכוד?' שאלתי את עצמי בלא מעט קנאה, והרמתי טלפון לעוזרו של ביבי", הוא כותב. "'שמע', סיננתי בקול סמכותי לאפרכסת. 'אני מבקש שתארגן לי מסיבת עיתונאים עם ביבי בשבוע הבא - אני חוזר לליכוד'. 'אבדוק מתי הוא פנוי…' התייחס לבקשה כאילו שמע אותה בפעם המאה.

 

"רק כעבור שעה שמעתי ממנו שביבי מצטער אבל הוא לא יוכל להיענות לבקשתי ולהשתתף במסיבת העיתונאים שאני מארגן לרגל שיבתי לליכוד. 'מדוע' שאלתי בנימה של יאוש. 'מדוע הוא לא יכול?'. התשובה לא איחרה לבוא. 'כי מעולם לא עזבת את הליכוד, אז איך אתה יכול לחזור למקום שאותו לא עזבת מעולם?'.

 

איתן ממשיך בתיאורו הלא ממש דמיוני: "'מזל שיש מקום לכולם' אמרתי לעצמי, וחזרתי לשקוע באפרוריות של מתמודד מהשורה שמעניין את התקשורת הישראלית, בערך כמו שג'ון מקיין עניין את התקשורת האמריקנית". איתן השיק בימים האחרונים מנגון מיוחד באינטרנט באמצעותו הוא מבקש לקבל תרומות מהציבור לטובת הקמפיין שלו.

 

אבל לא כולם חושבים כמוהו בליכוד. חבר כנסת אחר בליכוד דווקא הציג תמונה הפוכה, ואמר: "אני מבין את נתניהו לחלוטין בהתנהלותו התקשורתית עם המצטרפים החדשים לליכוד. כאשר מצטרפות לליכוד דמויות ציבוריות בעלות משקל, ברור שהאינטרס של הליכוד הוא להבליט את הצטרפותן. לעומת זאת, לח"כים המכהנים יש די זירות להבליט את פעילותן. מה רוצים מביבי? שיעשה עכשיו 11 מסיבות עיתונאים נוספות עם החכ"ים המכהנים של הליכוד ויהפוך את זה לפארסה?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ איתן. ביקורת מרומזת
צילום: גיל יוחנן
חזר. בני בגין ונתניהו
צילום: ירון ברנר
מומלצים